Opróżniasz piwnicę? Zamów kontenerowy odbiór starych mebli

Wywóz mebli Kraków - więcej informacji o tej usłudze.

Każdy z nas na pewno dobrze zna problem, jakie tworzą przedmiotów, których od jakiegoś czasu już nie wykorzystujemy, a których nie chcemy wyrzucić z różnorodnych względów. By nie zajmowały powierzchni domu, zazwyczaj przenosimy je na poddasze, do piwnicy albo do komórki lokatorskiej. Kłopot jednakże w tym, że po jakimś czasie także te schowki stają się na tyle zapchane, iż zwykłe ich użytkowanie bywa niemożliwe. Dopiero to popycha wielu z nas do przeprowadzenia skrupulatnego sprzątania, będącego sposobnością do tego, aby pozbyć się nagromadzonych przedmiotów. Takie duże porządki często planujemy też, kiedy dziedziczymy po kimś mieszkanie lub nabywamy zaniedbaną nieruchomość. Trzeba więc posiadać wiedzę, co zrobić ze uzbieranymi przedmiotami i jak łatwo wywieźć stare meble z piwnicy, poddasza i domu.

Wywóz mebli – gdzie je przekazać?

Śmieci takie jak elementy stolarki okiennej, popsute meble, sprzęt RTV i AGD czy zużyte panele podłogowe lub ścienne nie powinny zostać wyrzucone do zbiornika zarezerwowanego na odpady zmieszane. Jeśli chcemy je wyrzucić, do wyboru mamy parę możliwości. Pierwsze to osobiste przewiezienie ich do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, zwanego w skrócie PSZOK-iem – wymaga to jednakże dysponowania adekwatnie pakownym samochodem. Drugie to poczekanie na gminną zbiórkę takich odpadów. Te mają miejsce na ogół co kilka tygodni – do czasu najbliższej zbiórki jesteśmy zatem przymuszeni zagospodarować miejsce na przechowanie śmieci pokaźnych rozmiarów. Najbardziej optymalne jest ostatnie wyjście – wynajęcie kontenera na śmieci, który po wypełnieniu odbierze odnajmujący go podmiot. Zadba on również o zgodny z prawem recykling jego zawartości. Przedsiębiorstwa wypożyczające kontenery często oferują również profesjonalną asystę przy opróżnianiu komórki, poddasza względnie całego magazynu.

Utylizacja starych mebli – na czym się opiera?

Jeśli stare meble będą oddane do PSZOK-u albo przedsiębiorstwa zajmującego się utylizacją na co dzień, nie skończą spalone ani porzucone na składowisku. Po rozmontowaniu ich na części podstawowe, a następnie podzieleniu komponentów według tworzywa, z którego są wytworzone, mogą zostać znów przetworzone i przyczynić się do stworzenia kolejnych rzeczy. Utylizacja mebli, a konkretnie drewna, z którego w większości się je wytwarza, polega najczęściej na ich przetworzeniu w płyty wiórowe, które następnie mogą posłużyć do wyrobu kolejnych biurek, łóżek i regałów.

Dane adresowe:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]