Podróż samolotem? Auto zostaw na parkingu długoterminowym

Przelot samolotem startującym z odległego miasta może być źródłem pewnych trudności. Najpoważniejszym będzie na pewno kwestia dojechania do portu lotniczego. Jeśli wszak nie znaleźliśmy atrakcyjnych kursów autobusowych, zwykle jesteśmy zmuszeni dojechać na miejsce swoim samochodem. Wiąże się to jednak z koniecznością zaparkowania auta we właściwym miejscu – takim, gdzie nie będziemy bać się kar finansowych ani wandali. W podobnych przypadkach najlepszym rozwiązaniem będzie na pewno rezerwacja miejsca na parkingu długoterminowym. Na czym więc opiera się ta usługa? Czego decydując się na nią powinniśmy się spodziewać?

ABC rezerwacji parkingu długoterminowego

Zasady dla klientów tej usługi będą banalnie łatwe – stanowisko na parkingu możemy najczęściej zarezerwować przez internet. W formularzu w serwisie parkingu należy tylko zaznaczyć odpowiedni termin, a następnie zlecić przelew. Po dojechaniu do miasta z portem lotniczym miejsce będzie już przygotowane, a w dużej części przypadków firma zagwarantuje nam także transport na lotnisko. Parking długoterminowy zwykle nie jest związany z dużymi kosztami – doba postoju to bowiem wydatek niecałych dwudziestu złotych, ale warto zauważyć, że ceny są tym przystępniejsze, im dłużej trwała będzie nasza podróż.

Atuty parkingu długoterminowego

Najistotniejszym z atutów zaparkowania samochodu na parkingu długoterminowym jest fakt, że są to obiekty monitorowane – nie musimy więc przejmować się ochroną stojącego pojazdu, który poza tym będzie wówczas dodatkowo ubezpieczony. Przedsiębiorstwa posiadające parkingi długoterminowe w pobliżu lotnisk najczęściej oferują również wiele usług dodatkowych, które na pewno ułatwią nam zaplanowanie podróży – między innymi opisany przed chwilą transport czy też opcję załadowania akumulatora po długim parkowaniu i dopompowania opon. Przed wylotem zazwyczaj będziemy mieli też sposobność zważenia walizki i tym samym ustrzeżenia się dodatkowych opłat.