Przyśpiesz prace budowlane – wypożyczalnia szalunków

Zapoznaj się z ofertą wypożyczalni szalunków

Szalunki to krótkotrwałe elementy konstrukcyjne, zazwyczaj wykonane z metalu, sklejki laminowanej czy też desek, szeroko wykorzystywanych w budownictwie. Stosuje się je do wznoszenia, formowania stosownego kształtu, a także podpierania konstrukcji z betonu lub żelbetonu. Przydają się one również do zabezpieczania rowów w gruncie i podpierania otworów w ścianach (np. drzwi albo okien). To dzięki nim możliwe jest wylewanie fundamentów, budowanie nadproży, stropów, schodów, betonowych cokołów ogrodzeń i innych elementów konstrukcyjnych.

Typy konstrukcji i wynajem szalunków

Szalunki, nazywane też deskowaniem, dzielimy ze względu na sposób ich wykorzystywania – odróżniamy szalunki stropowe, ścienne, a także elementy używane do wykopów. Szalunki stropowe dzielimy na dźwigary, stolik szalunkowy i podpory, zaś ścienne na lekko gabarytowe i średnio gabarytowe. Natomiast pośród szalunków do wykopów można wymienić ciężkie, średnie oraz lekkie. Sporo firm budowlanych decyduje się w dzisiejszych czasach na wypożyczenie elementów konstrukcyjnych – wynajem szalunków staje się bardzo popularny przede wszystkim wśród małych przedsiębiorstw nie posiadających własnych systemów szalunkowych.

Wynajem szalunków – czy to się opłaca?

Dlaczego warto zdecydować się na wynajem szalunków, a nie ich nabycie? Firmy, które świadczą tego rodzaju usługi w Krakowie i innych miastach, posiadają obszerny wachlarz materiałów konstrukcyjnych, jak również gwarantują niewygórowane ceny. Wynajem szalunków sprawdza się również bardzo dobrze przy rozwiązaniach systemowych, oszczędza czas oraz stanowczo przyspiesza prace budowlane.

Dane adresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]