Remont i budowa – kontenery na gruz

Kontenery na gruz są potrzebne w bardzo wielu sytuacjach, kiedy wymagane jest kompleksowe pozbycie się zalegających śmieci. Dzieje się tak najczęściej przy modernizacji budynków, zarówno przy wielkich przestrzeniach, jak i mniej przestronnych mieszkaniach. Kiedy warto wydzierżawić kontenery na gruz?

Kontenery na gruz – wywóz resztek na wysypisko

Prace wykończeniowe nie muszą wiązać się z chaosem polegającym na konieczności pozbywania się śmieci. W dzisiejszych czasach w naszym kraju funkcjonuje mnóstwo przedsiębiorstw, które mogą pomóc przy remontach budynku. Oferują one usuwanie odpadów z piwnic, demontowanie murów, wywóz śmieci na wysypisko oraz inne usługi porządkowe. Są wyjątkowo użyteczne w czasie remontów nieruchomości o dużej powierzchni. Wówczas nieodzowne staje się wypożyczenie specjalnego kontenera na gruz. Do kontenera wejdą nie tylko elementy zaprawy, ale też pozostałości organiczne. Widzimy więc, że za pomocą kontenera możemy szybko wywieźć pokaźne ilości resztek pobudowlanych.

Kontenery na gruz – o wielkości 6 m3

Na rynku zazwyczaj wykorzystywane są duże kontenery (np. w Krakowie przeważnie używa się kontenerów o kubaturze 6 m3), co zwiększa ich użyteczność. Podmioty dzierżawiące kontenery pracują kompleksowo – nie tylko wspierają przy oczyszczaniu nieruchomości, załadowaniu odpadów, ale również specjalizują się w ich wywożeniu. Wynajęcie kontenera na gruz w Krakowie czy Wrocławiu nie kosztuje dużo, a pojemnik można użytkować w zależności od długości prac budowlanych: przez 2 tygodnie lub dłuższy okres.