Usługi biura rachunkowego – oszczędność i wygoda

Więcej informacji o usługach świadczonych przez biuro rachunkowe Katowice

Prowadzenie finansów w małych przedsiębiorstwach okazuje się często powodem niemałych kłopotów. Mikroprzedsiębiorstwa zwykle nie mogą pozwolić sobie na to, aby zatrudnić specjalistę ds. finansów na stałe, a ich właściciele często nie umieją sumiennie zarządzać budżetem. Szczęśliwie wyjście z tej sytuacji będzie prostsze niż mogłoby się to wydawać – należy jedynie postawić na skorzystanie z usług oferowanych przez biuro rachunkowe. Jakie jednak korzyści w ten sposób uzyskamy? Jak otrzymać gwarancję tego, iż jakość współpracy okaże się satysfakcjonująca?

Biuro rachunkowe – powierz budżet firmy ekspertom

Na współpracę z biurem rachunkowym powinniśmy postawić przede wszystkim z uwagi na bezpieczeństwo finansów. Kiedy powierzymy budżet firmy specjalistom, otrzymamy pewność, iż możliwe kontrole US nie skończą się wystawieniem mandatów. Usługi świadczone przez biuro rachunkowe to też oszczędność pieniędzy i czasu – nie trzeba zajmować się finansami samemu, ani najmować do pracy księgowego na stałe. Należy także nadmienić o wygodzie, jaką daje taka współpraca. Współcześnie nie ma już konieczności regularnie jeździć osobiście do biura rachunkowego, bowiem mnóstwo kwestii można koordynować z księgowym za pośrednictwem e-maila.

Biuro rachunkowe – które będzie najlepsze?

Wybierając biuro rachunkowe nie można sugerować się wyłącznie jego cennikiem – dziwnie niskie koszty obsługi na ogół zwiastują jej niższą jakość. Przy wyborze biura rachunkowego dowiedzmy się, czy jego pracownicy posiadają stosowne uprawnienia, np. certyfikat księgowego wystawiany przez Centrum Informacji Księgowej albo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wystawiany przez Ministerstwo Finansów do 2014 r. Dobrze również, jeżeli biuro rachunkowe poza obsługą zagadnień z obszaru księgowości, oferuje dodatkowo usługi kadrowe, między innymi przygotowanie umów o pracę, dzieło oraz zlecenie, sporządzanie raportów płacowych czy wyliczanie składek ZUS.

Dane adresowe:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]