Usługi dla konstruktorów i inżynierów – profesjonalny druk 3D

Wydruki 3D są usługą skierowaną zarówno do osób fizycznych, jak i klientów profesjonalnych. Kto ją najczęściej zamawia? Oferta takich usług jest adresowana przede wszystkim do projektantów CAD, inżynierów, konstruktorów, pracowników działów badawczo-rozwojowych i technicznych oraz przedstawicieli wielu innych branż przemysłu. Każda osoba lub firma, która potrzebuje prototypu bądź modelu koncepcyjnego wydrukowanego przy pomocy technologii SLS,SLA, FDM, DMLS, i PolyJet, może złożyć zamówienie na te usługę zakładając, że nie dysponuje własną drukarką 3D.

Drukowanie 3D – jakie usługi oferuje CadXpert?

CadXpert – polski lider w zakresie profesjonalnych skanerów 3D oraz drukarek 3D – oprócz asortymentu świadczy także usługi, czyli:
– drukowanie 3D,
– skanowanie 3D,
– projektowanie 3D
Nie licząc wyszczególnionych powyżej usług CadXpert oferuje także szkolenia (webinary i stacjonarne). Na stronie firmy znajduje się też strefa wiedzy. Umieszczono tam zarówno artykuły od producentów urządzeń do druku 3D, jak i przygotowane przez ekspertów CadXpert. Firma CadXpert jest również organizatorem i pomysłodawcą sympozjów Forum Druku 3D.

Druk 3D w technologii SLA dla szybkiego prototypowania

Drukowanie 3D w technologii SLA to pierwszy, pionierski sposób wytwarzania prototypów. Ta technika – nazywana też stereolitografią – polega na fotoutwardzaniu kolejnych warstw płynnej żywicy promieniem lasera. Do kogo adresowana jest usługa drukowanie 3D w technologii SLA? Do osób bądź podmiotów, które potrzebują prototypów precyzyjnych, starannie odwzorowanych, z zachowaniem dokładności geometrii. To technologia, która zapewnia niespotykaną rozdzielczość druku i druk wyrazistych krawędzi, detali, gładkiej powierzchni oraz bardzo cienkich ścianek.

Wydruk 3D w technologii SLS

Technologia drukowania 3D metodą SLS przebiega na podobnej zasadzie jak zaprezentowana powyżej metoda SLA. Również tutaj nakładane są następne warstwy tworzywa – w tym przypadku są to warstwy poliamidu w proszku. Jakie są główne atuty tej technologii druku 3D? SLS ma największe możliwości produkcyjne. Technologia laserowego spiekania proszku poliamidowego zapewnia trwałość chemiczną i mechaniczną oraz precyzję konturów.

Drukowanie 3D metodą FDM – kolorowe filamenty

Najpopularniejszą metodą drukowania 3D jest FDM – za jej powodzeniem stoi bardzo dobra relacja kosztów do jakości, a także opcja korzystania z materiałów w obszernej gamie barw. W trakcie druku w technologii FDM na prototyp nakładane są kolejne warstwy tworzywa termoplastycznego – przy czym można określić grubość warstwy. Wydruk 3D FDM jest wykonywany w głównej mierze przy pomocy drukarek 3D marki MakerBot oraz urządzeń przemysłowych Stratasys. Tę metodę druku wykorzystują firmy, które potrzebują modeli koncepcyjnych bądź prototypów.

Dane adresowe:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]