Zbiornik ze stali nierdzewnej dla branży spożywczej i kosmetycznej

Jednym z najstabilniejszych chemicznie stopów jest stal nierdzewna. Nie reaguje z kwasami, nie ulega korozji i nie traci swoich właściwości nawet w skrajnych temperaturach. Jest to związane z zawartością chromu, który w chwili kontaktu z powietrzem wydziela się ze stopu i formuje na powierzchni niedostrzegalną gołym okiem powłokę. Chroni ona stal przed negatywnym działaniem licznych substancji chemicznych, a także podnosi jej wytrzymałość na nieprzychylne warunki. Z tego powodu zbiorniki ze stali nierdzewnej są stosowane w wielu dziedzinach przemysłu.

Zbiorniki nierdzewne dla przemysłu kosmetycznym

Ze względu na fakt, że stal nierdzewna nie reaguje z substancjami wykorzystywanymi do wytwarzania kosmetyków, wyprodukowane z niej zbiorniki są szeroko stosowane w tej branży. Służą one zarówno do prowadzenia procesów produkcyjnych, jak i do składowania znacznych ilości ukończonych już mieszanek. Wymienione wyżej cechy powodują, że zbiorniki ze stali nierdzewnej są także idealnym rozwiązaniem dla zakładów produkujących i przetwarzających materiały opałowe oraz dla branży chemicznej.

Zbiorniki stalowe dla sektorze spożywczym

Zbiornik nierdzewny jest często stosowany w rozlicznych firmach z szeroko pojętej branży spożywczej – w placówkach gastronomicznych czy też zakładach przetwórstwa. W browarach, gorzelniach czy piekarniach nierzadko spotyka się zbiorniki fermentacyjne również wyprodukowane z tego materiału. Oferta przedsiębiorstw zajmujących się produkcją zbiorników nierdzewnych cieszy się zainteresowaniem branży spożywczej w głównej mierze dlatego, że na tego rodzaju naczyniach nie powstaje osad, który mógłby sprzyjać zanieczyszczeniu ich zawartości dzikimi drożdżami czy mikroorganizmami.