Filtry dokładne i absolutne – zastosowanie

Jeśli szukasz szczegółowych wiadomości dotyczących hepa h13, kliknij w to miejsce

Powiedzmy sobie prawdę: jakość powietrza w Polsce kiepska. Pod tym względem nasz kraj zajmuje jedną z ostatnich pozycji pośród państw Unii Europejskiej. Codziennie słychać kolejne komunikaty o przekroczeniu dozwolonego poziomu pyłów zawieszonych PM2.5 oraz PM10 i w związku z tym też wciąż poszukiwane są efektywne rozwiązania, pozwalające poradzić sobie ze wzrastającym zanieczyszczeniem, zwłaszcza w obiektach, w których podtrzymanie sterylności powietrza jest ogromnie ważne (np. w szpitalach).

Filtry dokładne mini-pleat eliminują pyły oraz roztocza

Filtry High Efficiency Particulate Air (HEPA), czyli filtry powietrza wysokiej wydajności, powszechnie znane i stosowane są od wielu dekad. Są obecne m.in. w odkurzaczach oraz domowych oczyszczaczach powietrza. W urządzeniach wentylacyjnych instalowanych w urzędach, budynkach mieszkalnych lub biurowcach znakomicie zdadzą egzamin filtry dokładne typu minipleat, które w zależności od klasy poradzą sobie z wyłapywaniem pyłów PM2.5 (klasa filtracji F7) oraz PM10 (klasa filtracji F9), których drobinki tworzą smog. Nie są dla nich problemem też takie zanieczyszczenia, jak włosy, zarodniki grzybów bądź spaliny. Wybierając filtry dokładne F7 czy F9 warto wziąć pod uwagę nie tylko ich skuteczność, ale też jakość ich konstrukcji. Te wytwarzane przez polską firmę MARSS Filtry Hepa mają stalową ocynkowaną ramę, która wyróżnia się ogromną wytrzymałością na złe warunki atmosferyczne (jak wysoka temperatura, wilgoć) oraz uszkodzenia mechaniczne. Wydajny wkład filtracyjny wyprodukowany z włókna szklanego chroniony jest od strony wlotu powietrza siatką z aluminium. W filtrach minipleat papier filtrujący złożony jest w małe plisy i wzmocniony jest klejem poliuretanowym, co sprawia, iż filtry te odznaczają się znaczną żywotnością. Filtry minipleat występują w kilkunastu wymiarach dostosowanych do zapotrzebowania każdego odbiorcy.

Filtry HEPA H13 oraz H14 – sprawna praca w ekstremalnym środowisku

Do zastosowań przemysłowych wymagane są natomiast filtry o znacznie wyższej przepustowości przelatującego powietrza, którą zdołają zapewnić filtry absolutne HEPA H13 i H14 . Plisy wkładu filtrującego są w nich równomiernie oddzielone przez separatory z aluminium, a trwała rama, także sporządzona z ocynkowanej stali, jest odporna na zmiany temperatury i wodę, co umożliwia efektywną pracę w wymagającym środowisku (aż do 80°C). Takie filtry stosowane są wszędzie tam, gdzie muszą być spełnione wyśrubowane normy czystości powietrza, jak na przykład na liniach produkcyjnych przemysłu farmaceutycznej.

Zdjęcie dzięki uprzejmości marss.pl.

Dane adresowe:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46