Akcesoria do jazdy konnej – o czapsach i sztylpach skórzanych

Chcesz zamówić sztylpy skórzane? Skieruj się tutaj

Zgodnie z opinią wielu dżokejów najlepszymobuwiem do jazdy konnej są oficerki – skórzane buty z długą, sięgającą kolan cholewą. I chociaż rzeczywiście w tej dyscyplinie sportowej sprawdzają się idealnie, nie znaczy, że nie mają wad. Główną z nich jest ich koszt – najlepsze modele oficerek mogą kosztować aż kilka tysięcy złotych. Poza tym zakładanie oraz jazda w oficerkach bywa znacznie utrudnione ze uwagi na konieczność noszenia spodni z grubszej tkaniny, niezbyt dobrze mieszczącej się w cholewce buta. Tych wad nie posiadają na szczęście sztylpy i czapsy.

Czapsy i sztylpy jeździeckie – charakterystyka

Sztylpy i czapsy to elementy przedłużające sztyblety, zapewniające ochronę wyższej partii nóg jeźdźca – porównuje się je do stuptutów piechura. Te pierwsze chronią wyłącznie łydkę sportowca, kończąc się na kolanie, natomiast drugie – kończą się dopiero na pachwinie, zapewniając zabezpieczenie dla całej nogi. Zarówno sztylpy, jak i czapsy są wytwarzane z różnych surowców. W sprzedaży zwykle znajdziemy sztylpy i czapsy skórzane, jednakże poza nimi dostępne są również modele wyprodukowane z tkaniny bądź tworzyw sztucznych.

Jakie sztylpy i czapsy wybrać?

Ostatnie wymienione wyżej rodzaje cechują się znacznie niższą ceną. Skutkiem tego są zalecane jeźdźcom z zawężonym budżetem , a także dzieciom, które szybko wyrastają z kolejnych rozmiarów. Warto zauważyć, że sztylpy i czapsy z tkaniny są przewiewniejsze, więc lepiej nosi się je latem i wiosną. Obszerny wybór sztylp i czapsów wyszukamy w sklepach internetowych – modele idealnie dobrane do swoich potrzeb nabędą zatem również jeźdźcy zamieszkujący miasta, w których brak odpowiednio wyposażonego sklepu jeździeckiego.

Dane adresowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]