Antena SAT – alternatywa dla kablówki

Tu zamówisz antenę satelitarną

Znaczna część z nas ma we własnym miejscu zamieszkania telewizor. Pomimo tego, że chętniej stawiamy na aktywność fizyczną, lubimy czasem obejrzeć ciekawy serial bądź program w telewizji. Aby odbiór kanału telewizyjnego był możliwy, niezbędna okazuje się być posiadanie odpowiedniej anteny. Bardzo dobrze sprawdza się do tego antena SAT, którą dzisiaj znajdziemy w sprzedaży bez najmniejszych problemów.

Antena SAT – jak to działa?

Pojęcie antena SAT oznacza nic innego, jak cieszącą się popularnością antenę satelitarną, którą każdy z nas widział co najmniej kilka razy w ciągu życia. Jest to urządzenie z charakterystyczną czaszą, która potocznie określana jest mianem talerza. Ten typ anteny pozwala na odbiór sygnału nadawany przez satelity komunikacyjne. Wykorzystując antenę satelitarną można więc odbierać nadal nadzwyczaj popularną w naszym kraju telewizję satelitarną, która chętnie wygrywa u sporej części widzów z kablówką. Dzieje się tak dlatego, że dostęp do kablówki bywa ograniczony. Wyliczyć można kilka typów anten satelitarnych. Kupić można zatem anteny paraboliczne, wieloogniskowe, offsetowe i panelowe. Anteny SAT odznaczają się konkretnymi cechami – różnią się na przykład średnicą jaką posiada czasza. Na ten moment w przeważającej liczbie przypadków użytkownicy wykorzystują jednak modele o średnicy od osiemnastu do trzydziestu pięciu cali. Anteny wykonane są tak, aby nie ulegały zniszczeniu na skutek działania złych warunków atmosferycznych. Sprawia to, że deszcz, śnieg, wysokie i niskie temperatury nie odbiją się negatywnie na ich kondycji. Wysokiej klasy antena satelitarna będzie nam służyła długo.

Co obok anteny satelitarnej jest potrzebne do odbioru kanałów satelitarnych?

Antena SAT nie jest jedynym urządzeniem niezbędnym do tego, by bez trudu odbierać telewizję satelitarną. Oprócz niej należy również posiadać odpowiedni uchwyt, dzięki któremu antena pozostanie umocowana we właściwym miejscu. Konieczny jest także konwerter (dwupasmowy lub posiadający oddzielne pasmo), odbiornik satelitarny oraz kabel koncentryczny.

Dane adresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]