Buty jeździeckie – jakie wybrać?

Więcej o butach do jazdy konnej na https://horse-trade.pl/pl/c/Obuwie/24

Jeździectwo z każdym rokiem zyskuje na popularności. Oczywiście nie może to zaskakiwać – szczególnie, jeżeli weźmie się pod uwagę liczne walory tej dyscypliny sportu. Kluczowe z nich to: ćwiczenie właściwej postawy, rozwój wszystkich mięśni, jak również polepszenie kondycji. Poza tym ma zbawienne działanie na samopoczucie: zwiększa poczucie odpowiedzialności, redukuje stres i sprzyja zacieśnianiu bliskich relacji. Jedak żeby w pełni korzystać z dobrodziejstwa jeździectwa, musimy odpowiednio dobrać strój i buty do jazdy konnej. Na co zwrócić uwagę podczas zakupów tych ostatnich?

Buty do jazdy konnej – osłona części lub całej nogi

Wyróżnia się dwa podstawowe rodzaje butów do jazdy konnej: sztyblety i oficerki. Te pierwsze są o wiele krótszei sięgają zaledwie ponad kostkę. Oficerki to zaś buty niezmiernie wysokie, sięgające za kolano. Dlatego zapewniają ochronę większej powierzchni nogi, redukując niebezpieczeństwo powstawania sińców i zadrapań. Sztyblety to mniejszy koszt od oficerek, jednak nabywając je warto nie zapominać o tym, aby wyekwipować się również w osłonę na nogi – czapsy lub sztylpy.

Z czego są wytwarzane buty do jazdy konnej?

W trakcie zakupów butów jeździeckich, musimy zwrócić uwagę na materiał, z jakiego są one wyprodukowane. W sprzedaży odnajdziemy obuwie uszyte ze skóry oraz jej rozmaitych imitacji. Te pierwsze są z pewnością drogie, lecz opłaca się na nie zdecydować z uwagi na zwiększoną trwałość i możliwość dopasowania się buta do kształtu stopy jeźdźca. Zalecane są przede wszystkim buty cielęcej skóry, która jest delikatna i błyskawicznie przyjmuje oczekiwany kształt. Bydlęca skóra prezentuje się nieznacznie gorzej, jakkolwiek jej walorem jest przystępna cena.

Dane adresowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]