Cechy kontenerów na odpady specjalnego przeznaczenia

Zamów kontener na odpady

Kontenery na odpady specjalnego przeznaczenia muszą charakteryzować się dużą wytrzymałością, a także spełniać wyśrubowane parametry techniczne. Czym wyróżniają się popularne modele kontenerów? Kiedy warto zdecydować się na wysokiej jakości kontenery stalowe?

Kontenery na odpady – rodzaje i ich konstrukcja

Wśród dostępnych na rynku kontenerów specjalnego zastosowania wyróżniamy kontenery na odpady płynne, sypkie, niebezpieczne, odpady pochodzące z oczyszczalni ścieków oraz odpady przemysłowe. Kontenery używane do przewozu odpadów z oczyszczalni posiadają podgrzewaną podłogę, co uniemożliwia przymarzanie płynów do dna. Pojemniki tego typu są spawane szczelnie spoiną ciągłą i są zabezpieczone klapą z uszczelką, dzięki czemu transportowane odpady nie wyciekają. Kolejnym zabezpieczeniem jest konstrukcja umiejscowiona nad klapą, która zapobiega rozbryzgiwaniu się płynów w czasie załadunku kontenera na samochód. Do często używanych kontenerów na odpady należą również pojemniki na odpady przemysłowe typu plandekowiec – modele z rozsuwanymi ścianami i podłogą posiadającą uchwyty do asekuracji ładunku.

Kontenery na gruz i odpady sypkie

Odrębną grupę kontenerów są modele na odpady miałkie, np. pyły i trociny. Obecne na rynku kontenery obsługiwane są przez urządzenia hakowe i zaopatrzone w przenośnik ślimakowy. Kontenery na materiały sypkie mogą także posiadać uszczelnioną klapę. Do grupy modeli specjalnych należą także kontenery otwarte wykorzystywane do przewozu i przechowywania odpadów budowlanych oraz gruzu.

Dane adresowe:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]