Chroń ciało w czasie jazdy – o ubraniach na motocykl

Znajdź odzież na motocykl na www.legato-motocykle.pl/pol_m_Dla-Motocyklisty_Odziez-motocyklowa-10882.html.

Od zawsze wiadomo, że poruszanie się na motorze nie należy do bezpiecznych aktywności. W trakcie wypadku kierowca motocykla nie jest zabezpieczony przez pasy i bezpośrednio przyjmuje on na siebie intensywność zderzenia. Stąd tak ważne dla każdego motocyklisty jest posiadanie dobrej odzieży zaprojektowanej z myślą o jeździe tego typu. Ubranie na motor nie tylko zmniejsza potencjalne obrażenia prowadzącego, ale również chroni go przed promieniami słonecznymi, deszczem i wiatrem, co podnosi komfort jazdy.

Odzież na motor – skóra czy tekstylia?

Kupując Ubranie na motor w pierwszej kolejności powinno się zaopatrzyć się w kask, ponieważ zgodnie z zapisami kodeksu drogowego jego posiadanie jest obowiązkowe, obojętnie czy mkniemy ścigaczem po autostradzie, czy jedziemy powolutku na skuterze. Jest to także główny element zabezpieczenia motocyklisty, osłaniający czaszkę przed uszkodzeniami mogącymi wywołać ciężkie skutki dla jego zdrowia, a nawet życia.

Do osłony reszty ciała podczas jazdy jest niemało możliwości. Fanatyk motorów może skompletować swój ubiór dobierając odpowiednią kurtkę i spodnie opracowane z myślą o jeździe na motorze lub zdecydować się na kombinezon (dwu- bądź jednoczęściowy). W sklepach dla motocyklistów w asortymencie znajdziemy odzież skórzaną i tekstylną. Bez wątpienia, skóra jest wyjątkowo wytrzymałym na zniszczenia materiałem, co nie oznacza, iż ubrania na motor sporządzone z tekstyliów chroni słabo – korzysta się w nich z tkanin o dużej wytrzymałości na wysokie temperatury i tarcie. Te elementy garderoby motocyklisty są wyposażone stosowne wzmocnienia (slidery) ochraniające łokcie, barki i kolana, które w trakcie wypadku są szczególnie wystawione na otarcia.

Zbroje, rękawice i inne akcesoria

Następnymi ważnymi elementami ubrania na motor są obuwie oraz rękawice. Rękawice w trakcie upadku ochraniają dłonie przed poważnymi urazami, ponieważ to nimi automatycznie osłaniamy resztę ciała wyciągając je przed siebie, przez co narażamy je na głębokie otarcia skóry i złamania. rekomenduje się wobec tego kupić rękawice ze wzmocnionymi modułami ochraniającymi wewnętrzną część dłoni oraz kłykcie. Stosowne buty na motor obok tego, że chronią delikatne kości śródstopia, dają też większą przyczepność, a co za tym idzie lepsze panowanie nad masywnym motocyklem.

W jakie inne dodatki do ubrań na motocykl wypada kupić? To z pewnością plecaki, kominiarki, gogle o ile używamy kask crossowy, jak również kolejne zbroje, ochraniacze albo slidery.

Dane adresowe:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]