Ciekawe zastosowania tablic korkowych

Tablica korkowa – zdaje się kompletnie zwyczajna rzecz, a może pełnić wiele interesujących funkcji. Różnorodność wykonania i rozmiary tablic korkowych powodują, iż sprawdzają się one zarówno do ozdoby pokoju, jak i są wykorzystywane w biurach i instytucjach publicznych.

Jak najczęściej wykorzystujemy tablice korkowe?

W głównej mierze spotykamy tablice korkowe na korytarzach szkół oraz przedszkoli. Przypinane są na nich artykuły z gazet o sukcesach uczniów i placówki, istotne informacje o planowanych wydarzeniach (olimpiadach, studniówkach, konkursach czy wywiadówkach), nieobecnościach nauczycieli i zastępstwach czy terminach zajęć pozalekcyjnych. Tablice korkowe w szkołach to również idealne rozwiązanie dla uczniów z zacięciem dziennikarskim. Pod okiem pedagoga dzieci mogą pisać artykuły na interesujące ich tematy, wyszukiwać ciekawostki naukowe czy recenzować wydarzenia w formie satyrycznych rysunków, tworząc cykliczną gazetkę szkolną. Taki biuletyn można wywiesić na głównym korytarzu szkoły, tak by był dostępny dla wszystkich. W przedszkolach, na tablicy korkowej można zaaranżować prezentację rysunków czy laurek szykowanych przez dzieci na rozmaite okazje – maluchy będą lepiej czuły się w takim otoczeniu. Z kolei w biurach czy urzędach można użyć tablicę korkową jako biuletyn informacyjny, bowiem w zalewie maili nie każdy przeczyta wszystkie wiadomości. Warto jednak pamiętać, aby tablica była zawieszona w często uczęszczanym miejscu, np. przy stanowisku z herbatą albo w pomieszczeniu socjalnym.

Tablica korkowa – sprawdzi się w domu

Do wszystkich powyższych pomysłów najlepsze będą duże tablice korkowe, czyli takie o wymiarach 150×100, 200×100 lub większe. Jeżeli jednak pragniemy spożytkować tego rodzaju tablice w domu, warto skupić się na rozmiarach nie większych niż 90×60. Tablice korkowe produkowane są w ramach aluminiowych, drewnianych bądź z listwy MDF. Ramy aluminiowe i z drewna lakierowanego mogą występować w kilku kolorach (czerwony, jasny i ciemny zielony, różowy, kremowy), a listwy MDF są przeważnie srebrne, białe, czarne, w kolorze dębu stuletniego, dębu naturalnego i calvados, tym samym każdy dobierze tablicę, która będzie pasowała do wystroju wnętrza. Jak można zastosować tablicę korkową w domu? Można na niej zawiesić medale zdobyte w konkursach, kartki przysłane przez przyjaciół z wakacyjnych wojaży albo wisiorki i bransoletki, zamiast trzymać je splątane w szkatułce biżuterię. A amatorzy podróży mogą przypiąć do niej mapę świata, by zaznaczać kolorowymi pinezkami odwiedzone już kraje lub miasta.