Co zamiast żaluzji? O shuttersach w salonie i sypialni

Jeśli szukasz realizacji z wykorzystaniem shuttersów w salonie kliknij tu.

Shutters, a więc wewnętrzne okiennice dekoracyjne, kojarzą się na ogół z domami zaprojektowanymi w stylu afrykańskim czy południowoamerykańskim. Jednak ten element osłony okna można użyć również w polskich domach – jest to niezmiernie trwałe, a przy tym świetnie wyglądające rozwiązanie, które w szeregu przypadków zda egzamin lepiej niż popularniejsze w tej chwili żaluzje.

Shuttersy w salonie – funkcje ozdobne i praktyczne

Shuttersy w salonie bądź w pokoju gościnnym, pełnią dwie funkcje – praktyczną i ozdobną. Okiennice wewnętrzne wyraźnie podnoszą estetykę salonu. Ich lamele są szersze, dzięki czemu znakomicie wyglądają na większości okien. Kwestia estetyki jest ważna, ponieważ to w salonie domownicy przesiadują po wiele godzin w trakcie dnia oraz podejmują tu gości. Dlatego więc należy zatroszczyć się, by to pomieszczenie było nie tylko efektowne, ale równocześnie przytulne. Dowolność wybrania kąta pochylenia lameli shuttersów pozwala na kontrolę ilości promieni słonecznych przenikających do pomieszczenia, co umożliwia m.in. całkowite jego zaciemnienie, gdy pragniemy włączyć coś w telewizji, albo jego przyjemne ściemnienie, jeśli staramy się wytworzyć romantyczny półmrok w pomieszczeniu.

Shuttersy w sypialni – doskonała ochrona przed hałasem

Możliwość regulacji dostępu promieni słonecznych do pomieszczenia jest bez wątpienia najważniejsza tam gdzie zasypiamy. Shuttersy w sypialni sprawdzą się jednakże również z innej przyczyny – z ich pomocą można skutecznie korygować temperaturę sypialni, która w dużym stopniu oddziałuje na nasz spokojny sen. Przy pomocy okiennic shuttersów latem łatwiej jest utrzymać chłód w sypialni, z kolei w okresie zimowym przez dłuższy czas zatrzymamy w niej ciepło. Co więcej takie okiennice tworzą efektywną barierę chroniącą przed hałasami z zewnątrz. Shuttersy to również znakomite rozwiązanie dla alergików. Na ich lamelach gromadzi się mniej cząsteczek kurzu niż w fałdkach zasłon, a ich utrzymanie jest niesłychanie proste i trwa w zasadzie kilka minut.

Poza salonem i sypialnią shuttersy rewelacyjnie będą prezentować się również w kuchni, w pokoju dziecięcym czy w łazience.

Dane adresowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]