Więcej o aparatach do drenażu limfatycznego.
Presoterapia to zabieg, którego rolą jest poprawa obiegu chłonki w organizmie. Drenaż ręczny opracował duński fizjoterapeuta w trzecim dziesięcioleciu XX w. – to zestaw najrozmaitszych chwytów terapeutycznych, między innymi ruchów czerpiących oraz okrężnych, których częstotliwość i siłę fizjoterapeuta przystosowuje za każdym razem do kondycji zdrowotnej pacjenta, jak i punktu masażu.
Urządzenie do drenażu limfatycznego – pobudzenie krążenia chłonki
W ostatniej dekadzie fizjoterapeuci często stosują maszyny do presoterapii, które odtwarzają masaż ręczny. Taki sprzęt składa się z specjalnych rękawów z komorami, które nasuwa się na obrzękłe ramiona albo nogi. Dzięki napełnieniu powietrzem poszczególnych przegród urządzenie naciska na kończynę, pobudzając tym samym cyrkulację chłonki. Jest mnóstwo zaleceń do wypróbowania presoterapii. To głównie zastoje oraz obrzęki limfatyczne, zwyrodnienia stawów, a także obrzęki pooperacyjne (np. po operacji mastektomii albo tarczycy) obrzęki bądź powstałe w wyniku urazów. Korzysta się z niego też w zabiegach natury estetycznej – wspomagająco podczas procesu odchudzania i jako wsparcie w zwalczaniu cellulitu. Presoterapia stała się również ogromnie popularna wśród sportowców, w głównej mierze jako element regeneracji po zwiększonym wysiłku.
Mobilne aparaty do drenażu limfatycznego w domu
Dużo opcji zastosowania aparatów do presoterapii przysłużyło się pozytywnie do ulepszenia tych urządzeń. W dzisiejszych czasach osoby cyklicznie korzystające z tej metody terapii mogą wykonać zabieg w we własnym mieszkaniu, dzięki nowoczesnym aparatom Move4, Move6 i Move8 marki CarePump. Aparaty do drenażu limfatycznego do użytku domowego od tego producenta cechują parametry podobne do sprzętu stosowanego w placówkach fizjoterapeutycznych. Numer z nazwy modelu oznacza ilość komór znajdujących się w rękawach – im więcej przedziałów, tym efektywniejszy jest drenaż. Maszyny CarePump są stosunkowo lekkie oraz kompaktowe, toteż bez problemu można spakować je w podróż, np. na zagraniczny turniej sportowy.
Co kluczowe, poddanie się zabiegowi presoterapii powinno być wcześniej skonsultowane z lekarzem. Nie rekomendujemy postanawiać o tym na własną rękę, bo istnieją przeciwwskazania, które uniemożliwiają przeprowadzenie takiego zabiegu (to m.in. miażdżyca i choroba nowotworowa, które warto wcześniej wykluczyć.
CarePump
Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail:
[email protected]