Drukarka 3D dla różnych gałęzi przemysłu i biznesu. Którą wybrać?

Znajdź 3D drukarkę

W asortymencie firmy CadXpert odnajdziesz wyłącznie urządzenia od najlepszych producentów takich rozwiązań: Stratasys, których CadXpert jest autoryzowanym dystrybutorem, jak również FormLabs oraz MakerBot (jesteśmy wyłącznym dystrybutorem). Drukarki 3D, które posiadamy w naszym asortymencie, działają między innymi w technologiach: FDM, SLA i PolyJet.

Stratasys – lider na rynku drukarek 3D

Marka Stratasys jest światowym liderem na rynku urządzeń do druku 3D. Od ponad 30 lat – a dokładnie od 1988 roku – dostarcza klientom najnowocześniejsze rozwiązania oraz urządzenia. Wyliczono, że stosując drukarki 3D i inne urządzenia Stratasys można obniżyć wydatki na produkcję i czas na nią poświęcony nawet o 90 procent. Główne idee pracy ekspertów firmy Stratasys to gwarantowanie wysokiej jakości drukarek 3D i usług, a także wsparcie techniczne oraz merytoryczne. Hit sprzedażowy z asortymentu drukarek 3D firmy Stratasys to kolekcja F123 Series – drukarki do zaawansowanego prototypowania, dedykowane dla biznesu oraz przemysłu. Nowinką w asortymencie CadXpert jest kolekcja F120 – stosunkowo niewielka wersja drukarek 3D do błyskawicznego prototypowania z przemysłową dokładnością.

Formlabs – desktopowe drukarki 3D

Następnym uznanym producentem drukarek 3D jest Formlabs. Czym charakteryzuje się ta firma w branży urządzeń do druku 3D? Formlabs zaopatrzą przedsiębiorstwa w niezwykle zaawansowane technologicznie desktopowe drukarki 3D, jak również specjalistyczne sposoby przyrostowego druku, jak m.in. SLS i SLA. Nowość w ofercie CadXpert stanowi drukarka Form 3 – model desktopowy, działający w autorskiej, nowatorskiej technologii LFS (Low Force Stereolithography), która stanowi formę technologii SLA. Ten model – podobnie jak wszelkie inne urządzenia Formlabs – charakteryzuje się ergonomiczną konstrukcją i bezproblemową obsługą. Czym autorska technologia LFS różni się od SLA? Jeszcze lepszymi rezultatami w druku z żywic fotopolimerowych: większą precyzją i prędkością druku, a także precyzyjnym odzwierciedleniem najmniejszych szczegółów. W LFS warunki druku są utrzymane na tym samym poziomie, dzięki temu można w krótkim czasie otrzymać jednakowe makiety, co jest niezmiernie pożądane w masowej, powtarzalnej produkcji.

MakerBot dla edukacji, przemysłu, biznesu

MakerBot dostarcza wysokiej jakości zaawansowane urządzenia do druku 3D, pracujące wykorzystujące technologię FDM. Drukarki 3D tego producenta mają szerokie zastosowanie w różnych sektorach edukacji, biznesu, przemysłu i wielu pozostałych. Najnowszy model, tj. drukarka MakerBot Method X, to urządzenie wspierane przez Stratasys. To sprzęt, który korzysta z materiałów dostępne dla kolekcji MakerBot Method, ABS oraz materiał podporowy Stratasys SR-30. W Method X drukowanie prowadzone jest w zamkniętej komorze nagrzewanej do 100 stopni Celsjusza. Otrzymany druk jest dokładny oraz trwały, a podczas procesu wydruku nie dochodzi do przesunięcia się warstw ani nie występują zniekształcenia.

Dane adresowe:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]