Kapsułki Tchibo Cafissimo – można kupić do nich zamienniki

Technika parzenia kawa w kapsułkach została opracowana u schyłku lat 70-tych i pomału zdobywała sobie kolejnych sympatyków. Ten praktyczny proces pozwala na zaparzenie napoju wysokiej jakości wyjątkowo prostą metodą – trzeba włożyć kapsułkę z kawą do zasobnika w ekspresie, dolać wodę do pojemnika i już po kilkunastu sekundach można cieszyć się aromatycznym napojem.

Kawy speciality z Kolumbii i Etiopii – zamienniki kapsułek do ekspresu Tchibo Cafissimo

Istnieje parę systemów przygotowywania kawy w kapsułach. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych na świecie jest ten stworzony przez niemiecką firmę Tchibo. Kapsułki do ekspresów Tchibo Cafissimo odróżniają się formą od innych, co przez długi czas wymuszało na klientach zaopatrywanie się w nie u jednego dostawcy. Problem ten dotykał każdego systemu w kapsułkach, jakkolwiek w ostatnich latach oferowanych jest w sprzedaży – także w Polsce – coraz więcej ich zamienników. Producent Italian Coffee wytwarza kapsułki do wielu systemów, w tym też zamienniki kapsułek Tchibo Cafissimo. W tym systemie firma ta posiada linię kaw speciality, innymi słowy tzw. kaw single origin. Ziarna tych kaw charakteryzują się tym, iż pochodzą z jednej uprawy, gatunku i zbioru. Smak takiej kawy jest charakterystyczny, ponieważ stworzyło go sporo różnych składników, np. warunki atmosferycznepanujące w danym roku. Mieszanie tego typu kaw z mlekiem lub dodatkami aromatyzującymi zagłusza ich niepowtarzalne nuty smakowe. Na rynku kupić można zamienniki kapsułek do ekspresu Tchibo Cafissimo skrywające kawę z ziaren z Etiopii i Brazylii (arabika), jak również Angoli (robusta). W tych kawach mocno dostrzegalne są aromaty czekoladowe, kakaowe oraz kwiatowe.

Jaki jest koszt kawy z zamienników kapsułek Tchibo Cafissimo?

Ekspresy do kawy w kapsułkach nadają się zarówno w domu, jak i w biurach lub hostelach. Cena kawy w przeliczeniu na jedną filiżankę nie jest wysoka i najczęściej mieści się w granicy 1,10-1,60 zł. Świadczy to, iż taka kawa jest o wiele tańsza niż podobny napój serwowany w kawiarniach w galerii czy na stołówkach w biurze. Rozsądne ceny i nowoczesny design urządzeń na kapsułki powodują, iż coraz częściej pojawiają się one w naszych kuchniach. Przy użyciu ich będziemy cieszyć się filiżanką takiej kawy każdego poranka, a przy tym podamy gościom najlepszej jakości napój podczas okazjonalnych spotkań, nie lękając się o duże koszty. Jeżeli chcemy kupić zamienniki kapsułek Tchibo Cafissimo upewnijmy się wcześniej czy są zgodne z posiadanym przez nas sprzętem.

Dane adresowe:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]