Kiedy stosuje się antenę naziemną?

Jeśli chcesz nabyć antenę DVB T, zobacz tu

W przeważającej większości domów znaleźć można odbiornik telewizyjny. Znaczna część z nas nie umie wyobrazić sobie dnia codziennego bez telewizji. By jednak odbiornik nie okazał się niepotrzebnym gadżetem, należy zainwestować również w wysokiej jakości antenę. Najlepszym rozwiązaniem jest antena naziemna, określana także anteną DVB-T, która świetnie przydaje się w wielu okolicznościach.

Antena naziemna – na jaki typ warto się decydować?

Wybór anten telewizyjnych jest w chwili obecnej naprawdę szeroki. W sprzedaży znaleźć można siatkowe i pokojowe anteny DVB-T, anteny DIGIT i ASR – DVB-T, a także anteny kierunkowe VHF/DVB-T i UHF/DVB-T. Dzięki zastosowaniu anteny naziemnej możliwa jest zamiana fal elektromagnetycznych na sygnał elektryczny. Dzięki nim można odbierać naziemne sygnały telewizyjne zarówno w sieciach kablowych, które mają charakter zbiorowy, jak i w instalacjach antenowych indywidualnych. Dostępne na ten moment w sprzedaży anteny DVB-T odznaczają się głównie łatwością instalacji. Bez trudu upora się z nim każdy, kto chociaż kilka razy miał w dłoni narzędzia potrzebne do majsterkowania. Anteny naziemne, które na ten moment proponują nam producenci, odznaczają się również wysoką odpornością na działanie zmiennych czynników pogodowych. W związku z tym pozwalają na odbiór sygnałów telewizyjnych doskonałej jakości przez niezwykle długi okres czasu.

Antena telewizyjna – co powinno się uwzględnić przy jej kupnie?

Szeroki wybór anten tego rodzaju sprawił, że trzeba bardzo przyłożyć się do wyboru urządzenia, które chcemy zastosować. Trzeba pamiętać, że uwagę należy zwrócić na bardzo dużo czynników, wpływających na siłę odbieranego sygnału. Liczy się przede wszystkim odległość, w jakiej rozmieszczone są nadajniki. Informacje dotyczące ulokowania nadajników błyskawicznie znajdziemy w Internecie. Znaczenie ma też moc z jaką pracuje nadajnik oraz jego nakierowanie. Uwzględnić należy zawsze ukształtowanie terenu, który dzieli nadajnik od punktu , w którym znajduje się antena naziemna. Duże znaczenie ma również to, czy znajdujemy się na terenie otwartym czy też w mieście.

Dane adresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]