Klasery na monety i banknoty – niezbędne każdemu kolekcjonerowi

Chcesz kupić klaser numizmatyczny? Wejdź na https://goldbroker.pl/albumy-klasery/.

Zbieranie banknotów i monet to nie tylko radość z poszukiwania i kupna kolejnych eksponatów, ale też uczucie zadowolenia z ich oglądania i indeksowania. Zdobyte numizmaty winny wobec tego znaleźć się w stosownych albumach i klaserach, za pomocą których wygodnie będzie można je przeglądać, a jednocześnie ochroni się je przed potencjalnymi uszkodzeniami.

Klaser na monety – zalety dodawania i odczepiania pojedynczych stron

Kolekcjonerzy monet mają ogromny wybór akcesoriów umożliwiających bezpieczne ich przetrzymywanie, niemniej jednak najbardziej popularne nieprzerwanie pozostają klasery. Dlaczego? Głównie z tej przyczyny, że pozwalają w prosty sposób klasyfikować numizmaty danego rodzaju. Pamiętajmy jednakże, że niektóre albumy na monety nie zawierają w sobie kart i trzeba kupić je osobno dobierając je do typu kolekcjonowanych monet czy banknotów. Możliwość wypinania i wpinania kart jest znacznym usprawnieniem przy segregowaniu eksponatów zgodnie z własnym uznaniem – można przenosić je pomiędzy klaserami bez potrzeby wyjmowania poszczególnych okazów, co redukuje ryzyko rozerwania banknotów lub zarysowania numizmatów. Oprócz tego, dysponując niezbyt okazałą kolekcją, w jednym albumie można pomieścić monety o różnych rozmiarach, należy tylko zakupić strony z pasującymi do nich przedziałami. Kolejnym plusem klaserów na monety jest to, że często są stylizowane na wygląd książek bądź albumów z fotografiami rodzinnymi, przez co bez trudu ukryjemy je w domowej biblioteczce przez spojrzeniem potencjalnego rabusia.

Klaser na numizmatyczny pomieści bez problemu też monety w kapslach

Doświadczeni kolekcjonerzy rekomendują, aby w stronach albumów wykonanych z tworzyw sztucznych przechowywać powszechniejsze numizmaty, które nie mają stanu menniczego, bo nawet gruba folia z PCV nie gwarantuje monecie pełnej ochrony przed działaniem wysokiej wilgotności oraz powietrza. Rzadkie monety w stanie menniczym albo te wybite z metali szlachetnych należy wpierw zabezpieczyć poprzez zamknięcie w przezroczystym kapslu. Taki kapsel można później przechowywać w klaserze, gdyż wielu producentów posiada w ofercie karty do albumów, które bez trudu mieszczą w sobie monety w kapslach czy też w tekturowych holderach.

Dane adresowe:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]