Kontenery na odpady – do przewozu odpadów lub materiałów sypkich

Dowiedz się więcej o kontenerach na odpady

Część odpadów nie powinno być wyrzucanych do koszy na surowce wtórne albo zmieszane. Dotyczy to głównie tych, które są generowane w trakcie wszelkiego typu remontów i prac budowlanych, jak również odpadów industrialnych. Należy je transportować do wyznaczonego miejsca zbiórki selektywnej, gdzie będą zutylizowane zgodnie z ustawą o odpadach. W rozlicznych przypadkach mogą jednak wyniknąć komplikacje powiązane z gromadzeniem i przewozem śmieci. Aby się przed nimi ustrzec, należy wyposażyć się w kontenery na odpady przystosowane do ich specyfiki.

Kontenery na odpady – na gruz lub substancje ciekłe

Najpopularniejsze kontenery otwarte są dostosowane do składowania oraz przewozu opakowań, starych mebli, gruzu i pokrewnych odpadów. Dodatkowo dostępne są również kontenery uszczelniane, które wspaniale sprawdzają się przy wywozie nieczystości płynnych i półpłynnych (m.in. tych generowanych w oczyszczalni ścieków). Szczelne łączenia są także niezbędne w przypadku kontenerów na śmieci drobne, takie jak wióry metalowe, granulaty bądź trociny. Ich załadunek ułatwia zainstalowana fabrycznie podawarka ślimakowa. Najłatwiejsze w transporcie są oczywiście kontenery rolkowe, wyposażone w mechanizm usprawniający ich przemieszczanie.

Kontenery otwarte – dla których przedsiębiorstw?

Adresatami usług producentów kontenerów na odpady są rozmaite firmy. Wśród nich można znaleźć między innymi przedsiębiorstwa budowlane, firmy sprzątające i parające się opróżnianiem strychów i piwnic, a także różnego rodzaju zakłady wytwórcze. Na zakup kontenerów na odpady decydują się firmy świadczące usługi wywozu odpadów o niestandardowych gabarytach oraz gruzu. Odnajmują je one klientom, a po zapełnieniu przewożą do punktu legalnego ich magazynowania bądź utylizacji.

Dane adresowe:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]