Maska ochronna – zmniejsza ryzyko zarażenia się wirusami

Szukasz masek ochronnych? Sprawdź http://tinyurl.com/rkcwsjk

Do niedawna maseczki ochronne kojarzyły się wyłącznie z medykami albo chińskimi turystami zwiedzającymi nasz kraj. Teraz z powodu szerzących się coraz częściej groźnych chorób zakaźnych przenoszonych drogą kropelkową, jednorazowe maseczki na twarz oraz te, których można używać wiele razy, są przez Polaków zakładane każdego dnia.

Do czego służą maseczki ochronne na twarz?

Maseczki na twarz zakrywają usta oraz nos, dzięki czemu ryzyko dostania się wirusów i zarazków do systemu przez śluzówkę zmniejsza się. Niektóre maski wyposażone są w transparentną plastikową przyłbicę, która zabezpiecza całą twarz, a głównie oczy, przez które też może dojść do zakażenia. Maseczki na twarz powinny być wykorzystywane przez pracowników ambulatoriów, lekarzy i ratowników, którzy są codziennie narażeni na ciągłą, bezpośrednią styczność z osobami aktywnie zarażającymi. Pozostałym ludziom takie maski przydadzą się do osłony przed groźnymi wirusami w czasie korzystania z komunikacji miejskiej lub pracy. Jest to wręcz przymusem w okresie zagrożenia zarażeniem się ogromnie groźnym koronawirusem COVID-19.

Jaką maseczkę wielorazową do powszedniego używania?

Maski powinny być wygodne i gwarantować bezproblemowe oddychanie. Maska musi mieć styczność ze skórą włącznie nie podrażniającą warstwą tkaniny, przykładowo bawełny. Poleca się wybierać maseczki ochronne, które przed zapakowaniem zostały wyjałowione i które wyprodukowano z certyfikowanych materiałów filtracyjnych wykorzystywanych w medycynie. Z niektórych maseczek można korzystać wielokrotnie, rzecz jasna pod warunkiem zachowania wytycznych znajdujących się w instrukcji do nich dołączonej.

Dane adresowe:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]