Montaż bagażnika dachowego zostaw specjalistom

Jeśli chcesz kupić bagażniki bazowe, koniecznie sprawdź ebagaznik.pl/pl/c/Bagazniki-bazowe/15.

Wyjazd samochodem na wczasy wymaga znalezienia miejsca na wszystkie potrzebne podczas urlopu sprzęty. Zazwyczaj nie mieszczą się one w bagażniku. Po pierwsze dlatego, że ich liczba w przypadku nawet niewielkiej rodziny jest znaczna, a po drugie, ze względu na spore gabaryty niektórych bagaży. Tu warto wymienić głównie narty i rowery, których zmieszczenie w bagażniku typowego rodzinnego auta jest praktycznie niemożliwe. Rozwiązaniem w tej sytuacji są bagażniki dachowe oraz uchwyty samochodowe dostosowane do transportu wymienionych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – solidny montaż boxu dachowego

Pakowność samochodu znacznie zwiększa zastosowanie bagażnika dachowego w formie boxu. Ten rodzaj bagażnika nie tylko daje transportowanym sprzętom osłonę przed uszkodzeniem mechanicznym i wilgocią, ale także nie zmniejsza znamiennie osiągów pojazdu, bo posiada aerodynamiczny kształt. Do jego założenia niezbędne są poprzeczki samochodowe, czyli relingi. Jeżeli nasz samochód nie został w nie wyposażonypodczas produkcji, możemy je kupić później. Miejmy jednak na uwadze, by wybór modelu odpowiedniego do budowy naszego auta oraz montaż poprzeczek zlecić profesjonalistom. Po założeniu ich na własną rękę zamocowanie bagażnika może okazać się za słabe.

Uchwyty samochodowe na dach i tył pojazdu

Poza poprzeczkami do montażu boksu dachowego, możemy również kupić specjalne uchwyty samochodowe, z pomocą których przewieziemy autem narty, rowery czy SUPy. Uchwyty tego typu są na ogół przeznaczone do przewozu konkretnego sprzętu – zapewniają zatem maksymalny poziom bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe mogą być montowane zarówno w tylnej części auta – na haku holowniczym lub klapie, jak i na jego dachu. To pierwsze rozwiązanie jest polecane ze względu na to, że rowerom nie grozi wtedy zderzenie z nisko wiszącymi gałęziami, tablicami i wiaduktami.

Dane adresowe:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]