Naturalne maski do włosów z keratyną i wyciągami roślinnymi

Dalsze informacje o maskach nawilżających do włosów.

Nasze włosy narażone są na szereg destruktywnych czynników. Na ich wygląd negatywnie oddziałują m.in. częste zjawiska atmosferyczne – słońce, ekstremalne temperatury lub silny wiatr. Równie niebezpieczne może okazać się korzystanie z nieodpowiednich kosmetyków, koloryzacja, spanie z mokrą głową lub stylizacja przy pomocy suszarki bądź prostownicy. To powoduje, że włosy potrzebują stałej pielęgnacji. Jeżeli zniszczenia nie są zbyt duże, możemy do tego użyć odżywki. Często jednakże ten kosmetyk może okazać się niewystarczający.

Co odróżnia maski nawilżające do włosów od odżywek?

Maski nawilżające do włosów regenerują dużo intensywniej niż typowe odżywki. Lepiej także chronią włosy. Fryzjerzy nierzadko porównują je do „posiłku” dla włosów – są źródłem składników odżywczych, które umożliwiają odbudowę nawet krańcowo zniszczonych włosów. Maski do włosów różnią się od odżywek sposobem aplikacji – trzeba je trzymać na włosach dłużej. By dotarły w głąb skóry oraz włosów, powinno się je wypłukać dopiero po kilkunastu, a czasem nawet kilkudziesięciu minutach. Ze względu na ich intensywne działanie, najodpowiedniej powtarzać to nie częściej niż raz na tydzień.

Naturalne maski do włosów – jaki mają skład?

W porównaniu do odżywek, maski nawilżające do włosów posiadają więcej substancji wpływających na poprawę kondycji włosów. Zależnie od zastosowania danego kosmetyku, pojedyncze składniki mogą być dobrane tak, aby chronić włosy przed niekorzystnymi czynnikami (na przykład promieniami UV) lub by je zregenerować. W tym celu stosuje się takie składniki jak keratyna, silikony, a także różnego rodzaju olejki. Naturalne maski do włosów mają w sobie ponadto wyciągi roślinne (między innymi z aloesu) lub jedwab.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]