Oryginalne rzeźby na zamówienie – rzeźba do ogrodu

Nowoczesne rzeźby do ogrodu mogą być ustawione nie tylko w przestrzeni miejskiej, ale też na prywatnych posesjach. Którą metodą są wykonane? Kto na ogół kupuje fontanny w formie ozdobnej figury oraz nowoczesne rzeźby do ogrodu?

Rzeźby ogrodowe – nietradycyjna metoda dopełnienia przestrzeni

Rzeźby do ogrodu stają się coraz częściej spotykaną metodą urozmaicenia przestrzeni publicznej oraz prywatnych ogrodów. W dzisiejszych czasach znacznym zainteresowaniem cieszą się wyszukane rzeźby wytworzone poprzez odlew, których kształt jest opracowany w oparciu o preferencje zamawiającego, jego predyspozycje, a także rozmiar ogrodu. W obszernych przestrzeniach bardzo dobrze sprawdzą się pokaźne, monumentalne figury, które zachwycają swoim dostojnym stylem. W mniej rozległych ogrodach zaleca się natomiast umieszczanie niewielkich rzeźb. Klienci wybierają pomiędzy barokowymi zdobieniami bądź wprost na odwrót – postawić na rzeźby o ascetycznej formie. Wybór odpowiedniej figury powinien być uzależniony od stylu ogrodu i tego, jaki efekt zamierzamy ostatecznie osiągnąć. Dużym popytem cieszą się też oryginalne rzeźby użytkowe, jak np. fontanna ogrodowa. Figury te to świetna forma aranżacji przestrzeni.

Kto zamawia rzeźby do ogrodu?

Rzeźba ogrodowa to wyraz miłości do sztuki i jest poszukiwana przez klientów wszelkiego typu. Doskonale prezentuje się na skwerach, gminnych zieleńcach, laskach, może także być urozmaiceniem posesji przy galerii sztuki, hotelu, uniwersytecie, gmachu ministerialnym bądź innym budynku o charakterze komercyjnym lub publicznym. Rzeźb poszukują też osoby prywatne, które chcą nadać swojemu ogrodowi niezwykły klimat. Można wybrać prostą rzeźbę, która podkreśli nowoczesny charakter przestrzeni lub postawić na dzieło stylizowane na antyk. Modne stają się też okazałe rzeźby w stylu orientalnym, które będą wspaniałym dopełnieniem ogrodu utrzymanego w stylu azjatyckim.