Problem z graffiti na ścianie budynku? Użyj środków do czyszczenia elewacji

Dowiedz się, gdzie zamówić środek do mycia elewacji.

W ostatnich latach problem wandalizmów na murach i ścianach budynków znacznie się nasilił. Najczęściej mają one formę napisów namalowanych farbą w spray’u. Ich wartość artystyczna jest zerowa, a ponadto zwykle hasła te zawierają treści obcesowe bądź rasistowskie. Nie dziwi więc, że właściciele lub zarządcy budynków czynią co w ich mocy, by usunąć je z murów. W tym celu przeważnie decydują się na powtórne pomalowanie ściany – to jednakże pochłania mnóstwo pracy i jest dość kosztowne. Alternatywą dla przemalowania jest wykorzystanie preparatu do usuwania farby.

Jak działa preparat do czyszczenia elewacji?

Działanie tychże środków bazuje na czynnikach aktywnych rozpuszczających komponenty popularnych farb – przede wszystkim rozmaitego typu żywice. Ich charakterystyczna kompozycja powoduje, iż preparaty tego typu pozwalają na oczyszczanie nawet mocno chropowatych powierzchni. Najlepsze środki do usuwania farb nie zawierają rozpuszczalników (np. toluenu), które są szkodliwe dla środowiska i ludzi. Użycie środków do czyszczenia elewacji polega na naniesieniu ich na elewację obiektu – w tym celu należy skorzystać z szerokiego pędzla bądź wałka. Po co najmniej godzinie środek należy spłukać wodą albo usunąć myjką ciśnieniową.

Kto powinien wybrać środki do czyszczenia elewacji?

Środek do usuwania farby olejnej powinien znaleźć się w wyposażeniu wszystkich ekip czyszczących, które pracują na rzecz wspólnot mieszkaniowych, bo to głównie fasady niestrzeżonych bloków są narażone na akty wandalizmu. Nieduży pojemnik preparatu okaże się przydatny też właścicielom firm, sklepów czy domów jednorodzinnych. Nabycie środka do usuwania farby olejnej to w porównaniu z koniecznością przemalowania ścian na nowo znaczna oszczędność – zarówno jeśli idzie o czas niezbędny do wykonania tej pracy, jak i koszty kupna farby.

Dane adresowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]