Rodzaje kasków motocyklowych – czym się od siebie różnią?

Kaski na motor zamówisz na https://www.legato-motocykle.pl/pol_m_Dla-Motocyklisty_Kaski-motocyklowe-152.html.

Entuzjaści motorów mają świadomość, iż istotą zachowania minimum bezpieczeństwa podczas jazdy jest założenie kasku. Bez znaczenia, czy motocykl jest naszym powszednim środkiem transportu, czy używamy go „od święta” – na każdą jazdę musimy wziąć kask motocyklowy, gdyż takie zobowiązanie narzuca nam kodeks drogowy. Złamanie go kończy się nałożeniem punktów karnych i mandatu, lecz może mieć również daleko groźniejsze konsekwencje – w razie wypadku kierowca (albo jego pasażer) nie posiadający kasku narażeni są na ogromne urazy, a niejednokrotnie i śmierć.

Enduro i integralne – typy kasków motocyklowych

Kaski na motor różnią się od siebie designem i przeznaczeniem. Są 4 główne warianty kasków:
Kaski integralne są najbardziej uniwersalne i z tej przyczyny bodajże najczęściej wybierane przez kierowców, bowiem można ich używać do jazdy na motocyklu szosowym, sportowym, jak i na skuterze. Ich reprezentatywnym atrybutem jest jednolita konstrukcja, co sprawia, że są one uznawane za najbezpieczniejsze, niemniej jednak nie najwygodniejsze.
Kaski szczękowe – ich nazwa wzięła się z tego, iż mają poruszający się (podnoszony i opuszczany) element części żuchwowej. To powoduje, iż są bardzo komfortowe – da się w nich bez trudu zaczerpnąć powietrza, porozmawiać z kimś, czy napić się bez potrzeby zdejmowania kasku.
Kaski otwarte nie mają w ogóle części ochraniającej żuchwę – skorupa zabezpiecza wyłącznie górną część czaszki. Są lekkie, ale nie zapewniają wysokiego poziomu ochrony, toteż rekomendowane są dla osób poruszających się na motocyklach rozwijających niską prędkość (jak choppery) oraz na skuterach.
Kaski crossowe, czyli kaski enduro albo off-road, to kaski zapewniające maksymalny poziom bezpieczeństwa, które stosowane są do jazdy w terenie. Charakteryzują się brakiem szybki, niewielką waga oraz aerodynamicznym kształtem. By go używać należy kupić także w gogle.

Jak kupować kask motocyklowy?

Poszukując kasku na motor pamiętajmy, że po polskich drogach wolno jeździć tylko z kaskami mającymi homologację, dlatego dopytajmy o to zawsze przed zakupem. Prócz tego zwróćmy uwagę między innymi na to czy interesujący nas kask jest wykonany z materiałów wysokiej jakości, czy szybka jest transparentna i odporna na zarysowania i czy wentylacja kasku jest sprawna.

Dane adresowe:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]