Rodzaje namiotów weselnych – na jaki się zdecydować

Śluby w amerykański stylu stają się coraz bardziej popularne, dziwi więc, że młode pary chętnie zamawiają namioty ślubne, które spełnią ich oczekiwania. Organizujesz ślub na świeżym powietrzu i chcesz znaleźć najlepszy produkt? Przeczytaj nasze wskazówki!

Namiot ślubny a liczba gości

Popularność wesel na świeżym powietrzu sprawia, że na rynku można znaleźć bardzo wiele namiotów weselnych, a ich różnorodność pozwala na wybranie produktów spełniających wszelkie potrzeby przyszłych nowożeńców. W sprzedaży można znaleźć zarówno namioty ślubne produkowane z myślą o kameralnych spotkaniach, jak i modele, które przydadzą się podczas organizacji wesela dla pokaźnej liczby gości. Urządzasz niewielkie przyjęcie w ogrodzie, a może bardziej luksusową uroczystość? Jeżeli masz większe plany, sprawdź dostępne na rynku hale namiotowe, w których bez problemu pomieścisz wszystkich zaproszonych.

Namiot na wesele – dwuspadowy czy typu gwiazda?

Pojemność namiotu to oczywiście nie jedyny element, który należy wziąć pod uwagę przy dokonywaniu wyboru. Niezwykle ważny jest również rodzaj konstrukcji. Do najczęściej spotykanych typów należą – namioty bankietowe, hale namiotowe, namioty typu Gwiazda, Stretch, Turek, tzw. jurty, pawilony, modele z dachem dwuspadowym lub spiczastym, a także hale z plexi.

Namiot weselny – zadbaj o komfort gości

Istotna jest także solidna konstrukcja namiotu – najlepsze są modele wykonane z grubych stalowych rur i stóp kotwiących ocynkowanych ogniowo. Dużą wygodę zapewnią wodoszczelne poszycia, które ochronią też przed promieniowaniem UV oraz zapobiegną wydostawaniu się ciepła z namiotu czy skraplaniu wody na ściankach.