Rolety ścienne wewnętrzne- montaż i zastosowanie

Pragniesz o roletach w swoich wnętrzach, ale wydaje się to niemożliwe, ponieważ nie da się ich zamocować na oknie? Nie trać nadziei. Dla osób takich jak Ty wymyślono rolety ścienne. Różnią się od rolet okiennych tym, że instaluje się je na suficie bądź ścianie. Czy warto kupić ten typ rolety? Kiedy rolety ścienne wewnętrzne najlepiej spełnią oczekiwania?

Gładkie rolety ścienne wewnętrzne

Pierwszy rodzaj rolety ściennej to model wykonany z gładkiego materiału. Ten typ rolety ma zwykle półzaciemniający poziom. Przepuszcza część promieni słonecznych do pomieszczenia, a jednocześnie osłania przed nadmiernym rozgrzewaniem się i zbyt dużą ilością światła. Domeną tych rolet jest nieskomplikowana instalacja na ścianie lub suficie. W porównaniu do rolet okiennych nie wymagających wiercenia, śrub ani szczególnych umiejętności monterskich, rolety ścienne wewnętrzne wymagają wykonania 2-ch otworów, które utrzymają rolkę rolety.
Kolejną, kluczową różnicą między roletami ściennymi a okiennymi, jest odstęp szyby od rolety. Im bliżej okna znajduje się roleta, tym większą osłonę przed światłem i nagrzewaniem gwarantuje. Rolety ścienne są bardziej odsunięte od szyby niż rolety okienne, w związku z czym zaleca się instalować je w pokojach, gdzie powinno docierać więcej promieni słonecznych.

Rolety ścienne dzień i noc

Drugim rodzajem rolety ściennej jest jej model dzień noc. Tutaj stopień przenikalności światła zależy od gęstości splotu materiału i gramatury tkaniny, z której wyprodukowano roletę. Rolety dzień i noc typu zebra to nowoczesne i designerskie projekty. Ich niepowtarzalny charakter, dzięki strukturze z poprzecznych pasków, powoduje, że pasują do nowoczesnych, stylowych pomieszczeń. Rolety dzień noc wytwarza się w wariancie ściennym i okiennym. Zależnie od potrzeb oraz rodzaju okna można wybrać którąś z tych rolet. Rolety dzień noc polecamy zwłaszcza do nietypowych okien, złożonych z kilku kwater.