Shuttersy na okna – konkurencja dla rolet i żaluzji

Jeśli potrzebujesz okiennic wewnętrznych, koniecznie sprawdź skyshutters.pl.

Planując aranżację pomieszczenia, z rzadka poświęca się zbyt wiele uwagi dekoracji okien. W większości wypadków wybiera się tradycyjne rozwiązanie, czyli firanki oraz zasłony, które nieraz łączone są dodatkowo z roletami. Aczkolwiek jest jeszcze jedno zyskujące sobie krąg zwolenników rozwiązanie – okiennice ozdobne, czyli innymi słowy – shuttersy.

Charakterystyka shuttersów

Główną właściwością shuttersów (czy też w spolszczonej wersji – szatersów) jest to, iż lamele zainstalowane na tych okiennicach ozdobnych poruszają się, dzięki czemu można łatwo je ułożyć pod dowolnym kątem, w zależności od kaprysu mieszkańców. Wytwarza się je z PCV, drewna, a także z płyt pilśniowych. Shuttersy montuje się głównie na oknach, niemniej jednak tak samo dobrze sprawdzają się na drzwiach czy w szafach. Okiennice wewnętrzne shutters to wprawdzie dodatek na okna, który w polskich domach wykorzystuje się w dalszym ciągu okazjonalnie, ale każdy z nas zapewne rozpoznaje je z ekranu telewizora czy kina, ponieważ tego typu okiennice są często wykorzystywane na terenach z gorącym klimatem, a więc w południowych Stanach USA i w Australii.

Shuttersy – sterowanie kątem lameli bez użycia żyłek

Prócz tego, że shuttersy okiennice dekoracyjne shutters pięknie wyglądają, mają one też pożyteczne funkcje. Za ich pomocą można regulować użycie padającego światła: w gorące dni powstrzymywać gromadzenie się ciepła w pokojach, a w zimne – zapobiegać jego ucieczce. Shuttersy pasują do rozmaitych stylów aranżacyjnych i da się je założyć je na większości okien. Wytwarza i instaluje się je na zlecenie, co przyczynia się do tego, iż są zdecydowanie kosztowniejszym rozwiązaniem aniżeli na przykład żaluzje. Shuttersy jednakże nadają pomieszczeniom nadzwyczaj wytworny wygląd, zatem zwiększają wartość nieruchomości. Należy dodatkowo zaznaczyć, że nachylenie lameli shuttersów jest ustawiane bez wykorzystania sznurów, co rodzice małych dzieci lub właściciele psotliwych zwierząt, które przerwać sterczące łańcuszki, uznają na pewno za dużą zaletę.

Dane adresowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]