Nawet do 5 milionów bakterii może bytować na każdym centymetrze kwadratowym powierzchni rąk. Wiele tych organizmów ma ogromny potencjał chorobotwórczy – na naszych rękach rozprzestrzeniają się bakterie, wirusy oraz pasożyty, które powodują groźne choroby. Z tego powodu mycie rąk jest absolutnie niezbędne. Za pomocą pospolitego mydła możemy jednak pozbyć się ze skóry nie więcej niż do 90 procent drobnoustrojów. Zazwyczaj to wystarczający rezultat, jakkolwiek w wielu sytuacjach konieczne będzie skorzystanie z dużo skuteczniejszych preparatów.
Mydło antybakteryjne – zastosowania
Mydło dezynfekujące znajduje zastosowanie w wielu sferach życia. Regularnie używane jest w instytucjach medycznych – gabinetach dentystycznych, szpitalach i przychodniach. Poza tym korzystanie z niego jest niezbędne w gabinetach kosmetycznych, gdzie specjaliści mają styczność ze skórą klientów i bytującymi na niej bakteriami. Po żel antybakteryjny do rąk koniecznie powinni sięgać także zatrudnieni w przemyśle gastronomicznym – szczególnie po przygotowywaniu potraw z jajek, mleka oraz mięsa (głównie drobiowego), ponieważ te artykuły spożywcze, gdy są surowe, często zawierają pewne ilości bakterii.
Rodzaje płynów do dezynfekcji rąk
Najpospolitszym preparatem do dezynfekcji rąk jest, rzecz jasna, mydło w płynie z dodatkiem substancji niszczących drobnoustroje – zazwyczaj jest to alkohol. Środki do dezynfekcji rąk mają również postać płynu lub żelu. Zarówno żel, jak i płyn antybakteryjny do rąk można nabyć w różnych opakowaniach – małych, mieszczących się w torebce albo kieszeni, lub dużych, zaprojektowanych do stosowania w dozownikach wieszanych na ścianie, często przystosowanych do włączania łokciem lub wyposażonych w fotokomórkę.
Dane adresowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice
Mob.: +48 783-332-495
E-mail:
[email protected]