Wyroby z litego drewna przetrwają dziesięciolecia

Obecnie również w małych miejscowościach bez trudu można wskazać lokalizację rozpoznawalnych sklepów meblowych. Ich oferta jest często tak obszerna, że wchodząc do takiego salonu można w kilka godzin urządzić całe mieszkanie. Jednak umeblowanie ze znanych sieciówek wykonane jest na ogół z lekkich i łatwych w obróbce płyt MDF. Z rzadka dorównują one solidnością oraz wdziękiem meblom dębowym, zaprojektowanych przez specjalistów z zakładów stolarskich, a następnie wytworzonych z troską o każdy detal.

Meble drewniane kosztują nieco więcej, ale będą służyć lata

Zamówienie mebli wyrabianych w tysiącach egzemplarzy trudno nazwać długofalową inwestycją. Systemy meblowe z większości sieciówek już po kilku latach będą pokazywać poważne przejawy eksploatacji: zawiasy zaczną świszczeć, okleina udająca drewno odklei się na rogach, a tył z cienkiej sklejki po jakimś czasie się wypaczą bądź złamią. To nie są meble naszych dziadków i babć, które przechodziły na kolejne pokolenia w prawie że nienaruszonym stanie. Meble dębowe dziś nie są rzadkością w sprzedaży, aczkolwiek nie cieszą się takim wzięciem, ponieważ łatwiej, szybciej i taniej jest nam kupować w marketach meblowych. Naturalnie, klient bierze pod uwagę, że meble z drewna litego na ogół są stosunkowo droższe i, jeśli wykonywane są na zlecenie, czasami czeka się na nie nawet kilka tygodni. Lecz w zamian za to kupujący dostaje mebel, który przetrwa dekady, pod warunkiem, że się o niego należycie zatroszczy. A utrzymanie w dobrym stanie wyrobów z litego drewna wcale nie wymaga dużego nakładu pracy.

Nawet zaniedbane meble dębowe można odnowić

Nie licząc dużej wytrzymałości meble z drewna litego posiadają również mnóstwo innych walorów, co sprawia, iż nieprzerwanie są rekomendowane i faworyzowane przez czołowych architektów wnętrz. Meble z drewna litego nawet o nieskomplikowanym wyglądzie nadają wnętrzom wykwintny charakter. Drewniane meble wnoszą przytulność kojarzoną z ogniskiem domowym oraz podkreślają przywiązanie ich właściciela do tego co naturalne. Lite drewno znakomicie pasuje do szeregu stylów aranżacyjnych, stąd stół czy szafa kupiona do wnętrza w stylu boho można będzie bez przeszkód wpleść za kilka lat w nowy, przykładowo loftowy wystrój. Co ciekawe, nawet jeśli właściciel zapomni o cyklicznej pielęgnacji mebli, wyroby z litego drewna na ogół da się dość łatwo odświeżyć.

Dane adresowe:
Rabwood Robert Pankiewicz
Raba Niżna 193
34-730 Mszana Dolna

Mob.: +48 886 695 245
E-mail: [email protected]