Zalety rolet dzień i noc

Rolety dzień i noc to jeden z najbardziej lubianych rodzajów rolet. Roleta dzień noc jest znakomita do wnętrza dla osób, które lubią mieć kontrolę nad ilością światła wpadającego do pomieszczenia. To także doskonały pomysł na urządzenie pokoju, w którym chcemy odrobiny prywatności – do pokoju dziecka, sypialni lub gabinetu, ale bez efektu stuprocentowego zaciemnienia. Najpopularniejszy rodzaj rolet dzień noc to zebra. Rolety dostępne są w wielu rozmiarach (mini, standardowym oraz na wymiar) oraz różnych wersjach kolorystycznych.

Roleta dzień noc zebra w salonie i pokoju dziecka

Roleta dzień noc zebra to model zrobiony z pasków w różnych barwach. Trójkolorowy materiał lub rolety w pasy o tym samym kolorze, a innych odcieniach, to kolejna propozycja na aranżację i ożywienie każdego pomieszczenia.
Z jakim pokojem będą współgrać rolety dzień noc? Możliwości są wręcz nieograniczone. Dobrze dopasowany kolor stonuje lub ożywi atmosferę wnętrza. Mini roleta dzień noc zagwarantuje średni poziom zaciemnienia, dlatego trafionym pomysłem jest zamontować ją w pokoju gościnnym i innych pomieszczeniach, gdzie nie chcemy zbyt wiele światła, ale nie wymagamy stuprocentowego zaciemnienia. Może to być również pokój noworodka lub łazienka.

Rolety dzień noc – jak je stosować?

Poza wymienionymi powyżej pomieszczeniami, w których nadmiar promieni słonecznych może przeszkadzać w odpoczynku lub drzemce, istnieje jeszcze kilka sposobów na zastosowanie rolet dzień i noc. Jakich? W pomieszczeniu, gdzie przeszklona jest duża powierzchnia. Masz taki pokój dzienny? Postaw na roletę dzień noc, dzięki której będzie możliwa regulacja natężenia światła lub zaciemnienia, na przykład w trakcie wieczornego seansu z rodziną.
Rolety dzień noc wkomponują się też w każde nowoczesne wnętrze, w którym nie sprawdzą się firanki i klasyczne zasłony. Rolety w pasy – poza umożliwieniem zaciemnienia – pełnią także rolę dekoratywną. Współczesne wzornictwo i rozbudowane spektrum kolorystyczne powodują, że pomieszczenie może nabrać nowatorskiego bądź minimalistycznego charakteru. Podsumowując: po rolety dzień i noc sięgnij, jeśli chcesz uzyskać efekt niepełnego zaciemnienia.