Badania wysokościowe niezbędne nie tylko dla budowlańców

Na www.testypsychologiczne.com.pl zamówisz badania wysokościowe Bielsko.

Za pracę na wysokości uznaje się pracę wykonywaną na wysokości powyżej trzech metrów ponad podłogą bądź ziemią. Dotyczy to zatem prac przede wszystkim budowlanych, ale też pracowników wykonujących roboty remontowo–budowlane, elektryków i osoby reprezentujące wiele innych dziedzin działalności. Jak wyglądają tego rodzaju badania?

Co sprawdzają badania wysokościowe?

Praca na wysokości, mimo że zgodnie z przepisami BHP musi być wykonywana z zastosowaniem specjalnych zabezpieczeń, jest szczególnie niebezpieczna, w związku z tym badania wysokościowe mają na celu wyeliminowanie z niej osób, dla których może wiązać się z zagrożeniem. Pracy tego typu nie powinny wykonywać osoby mające skłonności do zawrotów głowy, narzekające na kłopoty z równowagą czy wykazujące kłopoty ze wzrokiem. W obręb badań wysokościowych wchodzi więc pełna diagnostyka z zakresu okulistyki, neurologii i laryngologii (co ma wykryć kłopoty z błędnikiem i równowagą). Badania przeprowadza się poddając osobę badaną nieskomplikowanym testom przy wykorzystaniu specjalnej aparatury. W czasie badań można również wykryć choroby do tej pory niezdiagnozowane, będące zaś poważnym przeciwwskazaniem do pracy na wysokościach, ich wykonanie jest więc szczególnie istotne. Nie trzeba martwić się, że konieczne będzie poświęcenie na te badania dużo czasu, gdyż istnieje możliwość przeprowadzenia pełnej diagnostyki nawet podczas jednego dnia.

Badania wysokościowe – jak często je przeprowadzać?

Badania wysokościowe należy zrobić przed rozpoczęciem wykonywania pracy na wysokości, lecz nie oznacza to, że wystarczy wykonać je jednorazowo. Pamiętając, iż podczas pełnienia obowiązków mogą pojawić się kłopoty ze zdrowiem, a także, że taki jest obowiązek nakazany przez prawo, badaniom tego rodzaju należy poddawać się co dwa-trzy lata. Pracownicy, którzy mają więcej niż pięćdziesiąt lat, są zobowiązani natomiast poddawać się im każdego roku.

Dane adresowe:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-300 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]