Bezbolesne leczenie kanałowe

Leczenie kanałowe dla większości nas nie jest miłym tematem. Dziś zaś, stosując nowoczesne sprzęty i – co najważniejsze – skuteczne środki przeciwbólowe, lekarze są w stanie zagwarantować nam, iż zabiegi będą w 100% komfortowe. Leczenie kanałowe jest potrzebne zawsze, jeśli pojawi się stan zapalny miazgi zęba czy tkanek okołowierzchołkowych. Opiera się na wykorzystaniu ultracienkich sprzętów, przez co dentysta jest w stanie dostać się do najgłębiej zlokalizowanych warstw uzębienia. Dobrze przy tym wiedzieć, iż w leczeniu kanałowym korzysta się też z innych, często naprawdę złożonych technologicznie narzędzi. Których?

Jakimi narzędziami wykonuje się leczenie kanałowe?

Obok sprzętów ręcznych, w dzisiejszym leczeniu kanałowym bardzo istotne są mikroskopy operacyjne, które obraz ze środka zęba transmitują do monitora w zasięgu wzroku stomatologa, minimalizując niemal do zera ryzyko różnego rodzaju błędów. W leczeniu kanałowym istotne jest również sprawdzenie głębokości kanałów. Wypracowanie dużej dokładności ułatwiają specjalne maszyny cyfrowe – endometry. Oprócz tego lekarze wykorzystują także odpowiednie narzędzia, które umożliwiają automatyczne opracowanie kanałów, a przez to zdecydowane przyspieszenie wizyty oraz poprawienie komfortu leczonego.

Leczenie kanałowe a fundusz zdrowia

Decydując się na leczenie kanałowe należy wiedzieć, iż nie zawsze będzie ono refundowane przez kasę chorych. Darmowe leczenie kanałowe zębów z maksymalnie trzema kanałami zapewnione jest osobom niepełnoletnim. Pozostali nie muszą wnosić opłaty za leczenie kanałowe zębów z przodu – kłów oraz siekaczy. Leczenie kanałowe zębów trzonowych będzie zaś pełnopłatne. Jeżeli jest ono potrzebne, powinniśmy wybrać się do dentysty dysponującego odpowiednimi akcesoriami oraz wcześniej dowiedzieć się, co o leczeniu u niego poprzedni pacjenci piszą w sieci.