Kliknij w to miejsce, jeżeli potrzebujesz szczegółowych wiadomości o skleroterapii.
Żylaki to niezmiernie częsta przypadłość, którą z biegiem lat zauważa u siebie duży odsetek ludzi dorosłych. Stopniowo do ogólnej świadomości przedostaje się fakt, że leczenie żylaków nie musi być już postrzegane jedynie jako zabieg z obszaru estetyki. Widoczne na skórze pajączki naczyniowe i żyłki są bowiem również oznaką problemów zdrowotnych dotyczących żył, np. uszkodzenia zastawek żylnych. Wskutek tego do klinik medycyny estetycznej notorycznie przychodzą pacjenci szukający metod ich usunięcia. Jedną z nich jest skleroterapia.
Czy skleroterapia wymaga znieczulenia?
Skleroterapia, którą często nazywa się też ostrzykiwaniem żylaków, to dzisiaj wręcz standardowe leczenie żył siateczkowatych, pajączków naczyniowych oraz żylaków. Polega ona na dożylnej iniekcji środka chemicznego (w formie płynu lub pianki), który zamyka światło żylaka. Ostrzykiwanie żylaków nie jest zabiegiem bolesnym, ponieważ podczas zabiegu korzysta się z niezmiernie cienkie igły. Ilość nakłuć dokonywanych w trakcie zabiegu zależna jest od grubości żyły oraz rozmiarem leczonej powierzchni. Skleroterapię wykorzystuje się jako autonomiczną metodę leczenia żylaków, jednak może ona też być uzupełnieniem terapii prowadzonej chirurgicznie, jak również wykorzystuje się ją jako samodzielną metodę leczenia żylaków. Trzeba podkreślić, iż skleroterapia nie daje natychmiastowych rezultatów, dlatego przeważnie przeprowadza się ją w sekwencjach 3 ewentualnie więcej zabiegów, a ich liczbę definiuje lekarz w oparciu o analizę stanu zdrowia konkretnego pacjenta.
Czy u każdego można przeprowadzić zabieg skleroterapii?
Jak w większości procedur medycznych, także w stosunku do skleroterapii istnieją kilka przeciwwskazań do jej przeprowadzenia. Nie można przeprowadzić jej u osób chorujących na miażdżycę tętnic nóg, choroby serca i zakrzepicę żył powierzchownych. Lekarz nie wyrazi zgody także na obliterację żylaków u kobiety ciężarnej i w okresie karmienia piersią, jak również u pacjentów, u których zdiagnozowano podatność na alergie, w tym głównie na stosowany w czasie zabiegu sklerosant.
Dane adresowe:
“Re vitae” Centrum Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej
ul. Wojska Polskiego 60
25-389 Kielce
Mob.: +48 664-029-922
E-mail:
[email protected]