Czy wibroterapia jest skuteczna? Opinie o produktach medycznych Vitberg

Uzupełnij swoją wiedzę o marce Vitberg

Na czym polega wibroterapia i jaki ma wpływ na organizm człowieka? Czy wspomaga leczenie niektórych chorób? Czy można kupić zestawy do terapii wibracjami dla prywatnego użytku? Odpowiedzi znajdziesz na portalu „ABC Zdrowie”.

Wibroterapia to terapia profilaktyczna i lecznicza, która polega na aktywacji pracy mięśni poprzez skierowanie przez odpowiednie urządzenie impulsu mechanicznego. Wibracjom można poddać całe ciało lub skoncentrować się na określonym jego fragmencie. Stosowanie wibroterapii rekomendują lekarze medycyny sportowej, rehabilitanci i fizjoterapeuci.

Terapia wibracjami pomaga podnieść kondycję organizmu na wiele sposobów: poprawia perystaltykę jelit, wspomaga leczenie problemów urologicznych, usprawnia krążenie limfatyczne, a nawet może przyczynić się do nasilenia procesów metabolicznych i w efekcie wspomóc odchudzanie. Drgania przyrządów do terapii wibracyjnej ułatwiają relaksację pacjenta, uspokajają i niwelują stres, poprawiają krążenie w nogach, a także wspomagają przepływ krwi i limfy, co wykorzystywane jest w zapobieganiu objawów miażdżycy oraz zawału serca.

RAM Vitberg+ – urządzenie do terapii wibracjami wyprodukowany w Polsce

Zainteresowanie terapią wibracjami wzrasta z każdym rokiem, jednak pacjenci pragną używać przyrządów do wibroterapii także prywatnie, we własnym domu. Do takich osób skierowana jest oferta polskiej firmy Vitberg, produkującej Rehabilitacyjny Aparat Masujący Vitberg+. Klientom indywidualnym firma Vitberg oferuje możliwość sprawdzenia swoich produktów w sieci poradni, rozsianych na terenie Polski.

Dane adresowe:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]