Endodoncja mikroskopowa – leczenie kanałowe nowoczesnym sprzętem

Zaawansowana próchnica, zapalenie miazgi, martwica, złamanie zęba bądź konieczność przygotowania korzenia do protezownia – te stany łączy fakt, że z reguły w ich wypadku sięga się po leczenie kanałowe. Chociaż nazwa ta u wielu pacjentów wywołuje dreszcz grozy, w rzeczywistości nie powinniśmy się bać tego typu terapii. Obecnie stomatologia posługuje się nowoczesnym wyposażeniem i efektywnymi środkami znieczulającymi, dzięki którym leczenie także największych ubytków nie będzie wiązało się z bólem.

Leczenie kanałowe – etapy

Pierwszy etap leczenia kanałowego to otworzenie kanałów zęba i usunięcie z niego miazgi zmienionej chorobowo. W jej skład wchodzą nerw oraz naczynia krwionośne, zatem leczenie kanałowe wymaga użycia bardzo efektywnego środka znieczulającego. Następnie wykonuje się dezynfekcję kanału, która ma oczyścić go ze wszystkich chorobotwórczych bakterii. Na koniec napełnia się kanał zęba cementem szkło-jonomerowym, materiałem kompozytowym, ceramiką bądź metalem szlachetnym.

Znajdź dobrego stomatologa do wykonania endodoncji mikroskopowej?

Endodoncja, bo tak brzmi medyczna nazwa leczenia kanałowego, to jeden z najbardziej złożonych zabiegów przeprowadzanych w gabinecie stomatologicznym. Warto zatem wybrać rzetelnego specjalistę, który go wykona. Gwarancją tego, że leczenie będzie udane są możliwości, jakie dostarcza nam endodoncja mikroskopowa. Metoda ta polega na wsunięciu w kanał miniaturowego mikroskopu emitującego obraz do monitora. Pozwala to lekarzowi na wprawne oczyszczenie, a w następnej kolejności dokładne wypełnienie kanału, dzięki czemu dalsze zabiegi nie są już konieczne.