Implanty zębów – wygodniejsze i bardziej trwałe niż protezy

Implanty zębowe to najlepsza metoda na zastąpienie straconego korzenia. To wspaniałe rozwiązanie dla pacjentów, którzy utracili kilka lub zaledwie jeden ząb i nie potrzebują pełnej protezy. Aczkolwiek implanty stomatologiczne równie dobrze sprawdzają się także w wypadku sporych ubytków, a nawet całkowitego bezzębia. Są one znacznie bardziej komfortowe od protez, a jeżeli odpowiednio o nie zadbamy, bez większych problemów będziemy mogli z nich korzystać przez kilkanaście lat. Tak wysoka wytrzymałość implantów zębowych to w znacznej mierze zasługa materiałów, których używa się do ich wytworzenia. Z czego wytwarza się nowoczesne implanty stomatologiczne?

Implanty zębów – wytwarzane z tytanu

Na wstępie warto wspomnieć, że implant zęba to tylko ta część, którą wszczepia się w dziąsło, w miejsce korzenia zęba. Widoczny element to tzw. korona. Same implanty wytwarzane są wyłącznie z tytanu – metalu, charakteryzującego się ogromną wytrzymałością. Jego największą zaletą jest również to, że nie reaguje z żadną substancją ani nie koroduje – jego używanie jest zatem w 100% bezpieczne dla zdrowia. Przy prawidłowo przeprowadzonym zabiegu i przestrzeganiu higieny, przetrwa kilkanaście lat.

Z jakich materiałów wytwarza się korony implantów zębowych?

Wachlarz surowców, z których wytwarzane są korony jest szerszy. Najlepszym rozwiązaniem są implanty stomatologiczne z porcelanową koroną, która do złudzenia przypomina prawdziwy ząb, a oprócz tego nie powoduje reakcji alergicznych. Implantologia oferuje również tańsze korony metalowe z porcelanową powłoką, która podnosi ich walory wizualne i ponadto zapobiega alergiom. Najbardziej budżetowa alternatywa, z propozycją której może wystąpić implantolog, to korony metalowe. Z powodu niezbyt atrakcyjnego wyglądu, są one zakładane najczęściej w miejsce zębów tylnych.