Jakie choroby leczy chirurg stomatolog?

Nie każde schorzenia uzębienia można zlikwidować tradycyjnymi metodami. Jeśli okazują się one niewystarczające, jedynym rozwiązaniem bywa zwykle jedna z technik chirurgicznych. Zajmuje się tym chirurg stomatolog, do którego warto wybrać się między innymi w przypadku uszkodzeń kości, potrzeby wykonania implantów czy mostów, dużych ubytków zębów oraz chorób tkanek miękkich, takich jak wszelkiego rodzaju narośle lub nowotwory. Jakie metody są zatem stosowane podczas kuracji pod opieką chirurga stomatologa? I, co najważniejsze, do jakiego lekarza wybrać się, aby leczenie było były bezbolesne, a nie spotkały nas przykre pomyłki?

Jak leczy chirurg stomatolog?

Z pewnością najpopularniejszym w gabinetach chirurgów stomatologów zabiegiem okazują się ekstrakcje zębów – również tych bardzo zniszczonych, wymagających otwarcia tkanek i dłutowania. W przypadku dużych uszkodzeń lub pacjentów po wypadkach konieczne jest niekiedy zrekonstruowanie kości – to także należy do obowiązków chirurga stomatologa. Ten lekarz zajmuje się także terapią wszelkich schorzeń w pozostałych tkankach jamy ustnej – na przykład wspomnianych przed chwilą guzów lub narośli – oraz odtwarzaniem uszkodzonych tkanek.

Jak wybrać chirurga stomatologa?

Jak łatwo stwierdzić, znalezienie nieodpowiedniego chirurga stomatologa może okazać się przyczyną poważnych problemów. Warto zatem powiedzieć kilka słów o tym, czym wyróżnia się dobry chirurg stomatolog i jakimi czynnikami sugerować się przy szukaniu lekarza. Najważniejsze będzie z pewnością to, aby stosował on wyłącznie innowacyjne urządzenia i, co najważniejsze, środki znieczulające. Duże znaczenie ma również nastrój w gabinecie oraz podejście dentysty do chorych – sporo mówią nam na ten temat opinie dotychczasowych klientów, a te wyszukamy na przykład w sieci lub wśród bliskich.