Korekcja starczowzroczności – odzyskaj widzenie w bliży

Tutaj uzyskasz więcej informacji o korekcji starczowzroczności.

Presbiopia, czyli starczowzroczność, to jeden z samoistnych procesów wynikających ze zbliżania się do wieku starczego. Jej przejawem jest utrata zdolności widzenia w bliży, co praktycznie przeszkadza w czytaniu książek, korzystaniu z telefonu komórkowego i komputera, pisaniu, a także wykonywaniu wielu innych aktywności. Presbiopia jest konsekwencją zachwiania zdolności akomodacji oka albo jej zupełnej straty. Sposobem na rozwiązanie tego problemu może być noszenie szkieł korekcyjnych, jednak wywołuje to sporo komplikacji. Soczewki do bliży zakłócają widzenie dali, okulary dwuogniskowe nie zawsze są wygodne, a modele progresywne są na ogół drogie. Lepszym rozwiązaniem może być zatem zlikwidowanie presbiopii w wyniku zabiegu.

Leczenie starczowzroczności. Z jakiego powodu jest konieczne?

Jak już nadmieniliśmy, korekcja starczowzroczności umożliwia uchronienie się od licznych przeszkód przy realizowaniu codziennych, najprostszych aktywności. Ludzie cierpiące na to schorzenie (należy podkreślić, iż w niektórych przypadkach pierwsze symptomy presbiopii ujawniają się zaraz czterdziestce) mają problemy z czytaniem czy korzystaniem z urządzeń elektronicznych, a także przemieszczaniem się komunikacją miejską (problemy z korzystaniem z rozkładów jazdy) bądź robieniem zakupów (właściwie uniemożliwia odczytanie opisu produktu). W dodatku, odwrotnie do miopii, presbiopia nie jest równoważona przez możliwość wyraźniejszego widzenia dalszych obiektów, a używanie okularów bywa dla chorego niekomfortowe. Nie należy także zapominać, że wada ta się nieustająco zwiększa, a każde następne 2 lata lata przynoszą zwykle pogorszenie widzenia o blisko 0,25 dioptrii.

Korekcja starczowzroczności – likwidacja wady w czasie pojedynczego zabiegu

Poza korekcją z użyciem okularów, rekomendowane jest też leczenie starczowzroczności z zastosowaniem wiązki lasera. Zapewniają one trwałe efekty i wykluczają konieczność zakładania okularów. Techniki jak przykładowo PRESBYMAX® są też drogą ku temu, żeby podczas pojedynczego zabiegu zupełnie pozbyć się wady w obu oczach.

Dane adresowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]