Korekta wzroku przywróci sprawność Twoim oczom

Tu odnajdziesz szczegółowe informacje dotyczące Voigt Medica.

Zdrowe oczy gwarantują pełny komfort życia. W klinice okulistycznej można pozbyć się uciążliwych i częstokroć niebezpiecznych dla zdrowia chorób oczu. Kto powinien zgłosić się na leczenie wad wzroku?

Korekta wzroku – zabieg bezpieczny i nieinwazyjny

Nie tak dawno temu korekcja wad wzroku sprowadzała się do dobierania okularów albo soczewek kontaktowych. Od kilkunastu lat dostępne są jednakże innowacyjne metody korekcji umożliwiające leczenie jaskry, nadwzroczności, starczowzroczności, a także szeregu innych schorzeń. Wyjątkowo rozpowszechniona jest laserowa operacja wzroku, która charakteryzuje się ogromną skutecznością. Taka korekta wzroku jest zabiegiem mało inwazyjnym i bezpiecznym, a pacjent w mgnieniu oka powraca do regularnych zajęć. Korygowanie wad wzroku jest możliwe w klinice okulistycznej, gdzie zatrudniony jest doświadczony zespół, specjalizujący się w innowacyjnych technikach leczenia. Wykwalifikowany optometrysta pomoże postawić diagnozę, dobrać adekwatną technikę leczenia i skorygować wadę wzroku. Specjaliści działający w klinice okulistycznej mają w dyspozycji najnowszy sprzęt diagnostyczny, dlatego mogą wykryć nawet mało rozpowszechnione dolegliwości oczu.

Centrum oka – nie tylko korekta wzroku

Kliniki okulistyczne podejmują się również terapią innych schorzeń, takich jak np. keratoconus, czyli stożek rogówki. Innowacyjne metody jego leczenia polegają między innymi na wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych bądź modelowaniu rogówki z wykorzystaniem procedury Topoguided. Prócz tego okuliści wykonują pomiar ciśnienia oka, które jest testem przydatnym w ujawnianiu zapalenia gałki ocznej, jaskry, a także pozostałych ciężkich chorób. W klinice okulistycznej tworzy się także mapy rogówki – jest to wymagane przed zabiegami laserowymi, na przykład operacją zaćmy. Korekcja wzroku to naturalnie nie wszystko – specjaliści okuliści radzą sobie także z innymi przypadkami, jak przykładowo ciałem obcym w oku lub usuwaniem kaszaków.

Dane adresowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]