Mikropigmentacja brody – czy to działa?

Uzupełnianie zarostu. Uzyskaj więcej informacji.

Broda od wieków zestawiana była z męskością, a jej wygląd dużo zdradza o jej właścicielu. Hodowanie gęstej brody znowu jest modne po licznych dziesięcioleciach popularyzowania gładkiej skóry twarzy jako wzorca estetycznego u płci męskiej. To sprawia, że dla sporej grupy osób problemy z zapuszczeniem zarostu mogą być źródłem niemałych kompleksów. Można postarać się je wygasić m.in. dzięki zabiegowi mikropigmentacji zarostu.

Wypadanie włosów z zarostu – główne przyczyny

Tak jak wszystkie powierzchnie ciała także skóra twarzy narażona jest na wypadanie włosów. Zarost mocno przerzedzony lub z zauważalnymi plackowatymi polami bez włosków wygląda mało estetycznie i może prowadzić do obniżenia pewności siebie. Przeważnie rzadka broda to po prostu konsekwencja cyklu osłabienia się włosów i obniżenia się poziomu testosteronu, co jest normalnym efektem upływu lat. Ale obniżenie się poziomu hormonów androgennych nierzadko następuje niespodziewanie też u młodszych panów, co kończy się między innymi łysiejącą brodą. Nagłe wypadanie włosów to także często rezultat ich niepoprawnej pielęgnacji – nieprawidłowe użycie kosmetyków bądź akcesoriów. Na utrzymanie brody w dobrej kondycji ogromny wpływ ma odżywianie, dlatego panowie powinni postawić na dietę obfitą m.in. w wapń, magnez i cynk, a także witaminę E i D, witaminy z grupy B. Stres również przeszkadza w zapuszczeniu gęstego zarostu – włoski wypadają same, a nierzadko są mimowolnie wyskubywane w stresowych sytuacjach.

Pigmentacja zarostu – punkciki z barwnika, które imitują odrośnięte włosy

Najszybszą metodą na zamaskowanie trudności z wyhodowaniem zarostu jest jego całkowite zgolenie. Jednak nie każdy czuje się dobrze bez brody bądź pragnie ją nosić, gdyż jest przekonany, że to uszlachetnia rysy twarzy i przydaje im „pazura”. Można zdecydować się przeszczep włosów, jednak taki zabieg to nierzadko wydatek w kwocie co najmniej kilku tysięcy złotych. Alternatywnym rozwiązaniem jest zabieg mikropigmentacji brody, który polega na jej uzupełnieniu dzięki umieszczeniu w najpłytszych warstwach skóry specjalnego barwnika. “Wytatuowane” kropeczki z barwnika wyglądają jak lekko wyrośnięte włoski, a rozróżnienie detali dodanych od rzeczywistego zarostu jest możliwe dopiero po dotknięciu brody. Uzupełnianie zarostu tuszuje fragmenty skóry dotknięte łysieniem plackowatym czy całkowitym, pozwala wizualnie zagęścić rzadką brodę, a także umożliwia zmianę linii zarostu. Powinno się jednakże mieć na uwadze, że efekty mikropigmentacji nie utrzymują się na stałe i utrzymują się przeważnie 12 miesięcy.

Dane adresowe:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]