Najlepsze metody wybielania zębów

Lśniące i perłowe zęby to wspaniała wizytówka każdego człowieka. Niestety mnóstwo negatywnych składników atakuje nasze szkliwo i sprawia, że pojawiają się na nim przebarwienia. Nie zawsze domowe środki wybielające działają efektywnie. Jak przywrócić wspaniały uśmiech? Jakie metody wybielania są najskuteczniejsze?

Wybielanie zębów – znakomite rezultaty już po trzech sesjach

Szczotkowanie uzębienia po każdym posiłku pomaga utrzymać zdrowe szkliwo, ale nie zawsze ustrzeże przed nieestetycznymi zmianami. Kwasy i inne czynniki powodują, że nasz uśmiech traci swój naturalny blask. Domowe sposoby pielęgnacyjne (pasty, soda oczyszczona, lakiery), nie zawsze są bezpieczne dla szkliwa. Na szczęście współczesna stomatologia estetyczna wypracowała skuteczne metody, które przywracają zębom śnieżnobiały blask. Jakie zabiegi są w tym momencie najpopularniejsze? Stomatolodzy szczególnie zalecają naświetlanie zębów lampą BEYOND, która przynosi satysfakcjonujące rezultaty już po kilku sesjach. Zabieg nie jest bolesny i jest całkowicie bezpieczny dla zębów.

Wybielanie zębów – naświetlanie lampą

Jak odbywa się wybielanie zębów metodą BEYOND? Najpierw trzeba sprawdzić czy w uzębieniu nie ma ubytków. W dalszej kolejności przy pomocy specjalnego szablonu ustala się barwę zębów przed wybielaniem. Po przeprowadzeniu wstępnych czynności, dentysta przystępuje do nałożenia żelu z utleniaczem na powierzchnię zębów. Istotne jest także właściwe dobranie odczynu żelu. Preparat naświetlany jest przy pomocy lampy, co pomaga dotrzeć do struktury zęba minimalizując przebarwienia. Zabieg BEYOND wybiela zęby nawet o 15 odcieni, efekty są zatem niesamowite i wyjątkowo trwałe. Po zabiegu zaleca się stosowanie białej diety przez co najmniej ok. 7 dni. Znakomite efekty przynosi także wybielanie zębów przy pomocy szyn wybielających.