Odzyskaj ostrość widzenia – laserowa korekta wzroku

Niezbędne informacje w temacie korekcji laserowej. Przekonaj się!

Możliwość uprawiania sportu bez szkieł korekcyjnych, wygoda w codziennych sytuacjach czy praca w różnych zawodach – to zaledwie niektóre z powodów, które przekonują pacjentów do wykonania korekty laserowej wzroku. Popularność tej metody w ostatnim czasie nieustannie wzrasta, do czego przyczynia się na pewno lepsza technologia (i będąca jej następstwem redukcja cen leczenia) oraz niezmiernie nikłe niebezpieczeństwo potencjalnych powikłań. Za decyzją o wykonaniu zabiegu laserowej korekty wzroku przemawiają też względy zdrowotne. Liczne badania wykazują wszak, iż zaniedbane wady wzroku mogą przekształcić się w znacznie poważniejsze komplikacje, bowiem stanowią czwartą (zaraz po jaskrze, zaćmie oraz zwyrodnieniu plamki) przyczynę ślepoty. Według statystyk z krótkowzrocznością zmaga się co trzeci Europejczyk.

Korekcja laserowa wzroku – dokładność i niskie niebezpieczeństwo powikłań

Korekcja laserowa wzroku wykorzystuje technologię kształtowania rogówki za pomocą skoncentrowanej wiązki światła. W leczeniu miopii, poprzez spłaszczenie rogówki w jej środku można osiągnąć wspaniałe rezultaty. Zmniejszając jej obwód oraz unosząc środek, można z kolei usunąć problem hyperopii. Aktualnie najpopularniejszym typem lasera wykorzystywanego w trakcie zabiegów korekcji laserowej jest laser femtosekundowy, wydzielający krótkie wiązki podczerwieni. Pozwala to na przeprowadzenie precyzyjnego modelowania, a jednocześnie redukuje niebezpieczeństwo naruszenia innych elementów rogówki. Za poleceniem tego sposobu leczenia wad wzroku przemawia niemało czynników. Główne z nich to przede wszystkim niska inwazyjność, efektywność, precyzja, a także minimalne ryzyko powikłań. Trzeba napomknąć także o tym, że zabieg nie musi być prowadzony w znieczuleniu ogólnym.

Laserowa korekcja wzroku – są też przeciwwskazania

Zanim zaplanujemy poddanie się leczeniu laserem, warto być przygotowanym na to, że w pewnych sytuacjach lekarz odmówi jego przeprowadzenia. Do najważniejszych przeciwwskazań zaliczyć należy głównie ciążę oraz karmienie piersią,choroby oczu jak przykładowo zaćma, wiek poniżej 21 roku życia, infekcje wirusowe, choroby autoimmunologiczne czy posiadanie rozrusznika serca.

Dane adresowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]