Odzyskaj piękny uśmiech. Poznaj zalety implantów zębów

Kiedyś osoby, które z różnych powodów ”zgubiły” uzębienie, zmuszone były do tego, żeby używać protez. Nie było to jednak najlepsze wyjście, gdyż protezy potrzebują czasochłonnej pielęgnacji, a ich zakładanie nie jest bardzo komfortowe. Z tego względu tak sporym uznaniem cieszą się implanty, które są dużo wygodniejsze, lecz także mają wiele innych zalet. Implantologia wszak umożliwia wypracowanie trwałych efektów, do zera zmniejszając ryzyko wypadnięcia implantu. Warto więc dowiedzieć się, jak przebiega zabieg wykonania implantów zębowych, jakie typy są wykorzystywane przez dentystów implantologów oraz jak znaleźć lekarza, który wszczepi nam implanty zębów.

Nowoczesne techniki implantologii

Współcześnie implantologia stosuje dwa rodzaje implantów – najpopularniejsze o wielkości 1 cm i trochę krótsze, a więc 6 mm. Implant zrobiony z odpowiedniego stopu tytanu jest umieszczany w przyzębiu chorego, a organizm pacjenta nie rozpoznaje go jako ciała obcego. Nanotechnologia natomiast pozwala na duże zmniejszenie okresu dochodzenia do siebie – pacjent nie odczuwa jakichkolwiek bólów nawet po 3 miesiącach. Do tej pory powinien wykorzystywać zimne kompresy, zaś od razu po zabiegu – unikać gorących potraw, alkoholu oraz papierosów. Ważne jest także stosowanie odpowiednich płukanek, które zwalczają dyskomfort oraz opuchliznę.

Implanty zębowe – jak znaleźć lekarza

Implantologia wywiera ogromny wpływ na wygodę życia chorych – dlatego tak ważne jest to, aby znaleźć odpowiedniego specjalistę. Jak więc ustrzec się przykrych pomyłek oraz trudności ze zdrowiem? Najlepiej postąpimy powierzając wykonanie implantów zębowych dentyście z dużym doświadczeniem oraz pozytywnymi recenzjami od wcześniejszych klientów. Gdzie je znaleźć? Przede wszystkim w internecie. Po wprowadzeniu w wyszukiwarkę nazwy gabinetu stomatologicznego na pewno trafimy na istotne wskazówki.